Screen z gry Waterworks! opracowanej przez naukowców z Uniwersytetu Gdańskiego.
Źródło: Waterworks

Powstała pełnoprawna gra komputerowa o Grudziądzu, a Cyberpunka dalej nie ma

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
20 Lipca 2020

Waterworks! To bezpłatna gra strategiczna, którym głównym celem jest zapewnienie dostępu do wody mieszkańcom średniowiecznego Grudziądza.

Gra powstała na podstawie badań przeprowadzonych przez naukowców z Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego.

Zbuduj swoją siatkę nosiwodów

Gra Waterworks! Jest typową produkcją nastawioną na strategię i ekonomię. W grze musimy zarządzać zasobami wodnymi miasta, pilnować, aby każdy miał do niej dostęp oraz stworzyć odpowiedni system jej dystrybuowania. “Gracz jest odpowiedzialny za zaopatrzenie średniowiecznego miasta w wodę i musi wykorzystać swoje umiejętności, aby zadbać o to, by w każdym domu była jej wystarczająca ilość. Zatrudnia nosiwodów, rozbudowuje sieć wodociągów, rozwija technologie i stosuje nowe wynalazki” - tłumaczy zasady gry dr Wacław Kulczykowski z Wydziału Historycznego UG.

Sarco, czyli kapsuła do Sarco, czyli kapsuła do "skończenia z tym światem". Urządzenie budzi ogromne zainteresowanieCzytaj dalej

To już druga produkcja dr Kulczykowskiego

Na Uniwersytecie Gdańskim rośnie nam powoli małe studio deweloperskie. Gra o roznoszeniu wody w Grudziądzu to już drugi tytuł, który ma na swoim koncie dr Wacław Kulczykowski. Wcześniej wspólnie z Mateuszem Sokalszczukiem stworzył grę Excavate!, która skupia się na badaniach wykopaliskowych prowadzonych na terenie zniszczonego XVII-wiecznego cmentarza ewangelickiego w Nowym Monasterzyku.

Minecraft: gracze odnaleźli mapę z ekranu tytułowegoMinecraft: gracze odnaleźli mapę z ekranu tytułowegoCzytaj dalej

Gdzie zagrać w Waterworks!

Waterworks była finansowana z funduszu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w tytuł można zagrać za darmo pod tym linkiem. Gra dostępna jest zarówno w polskiej jak i angielskiej wersji językowej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rekordowe Death Stranding na PC. Gra na modach wygląda wspaniale
  2. Nieoficjalnie: Microsoft za kilka dni zapowie nowe Fable
  3. Minecraft: gracze odnaleźli mapę z ekranu tytułowego
  4. Bloodborne jak Zelda. Fan stworzył 16-bitową wersję gry From Software

Następny artykuł