Techgame.pl
Czołg nowej generacji

VOA News - wideo - https://youtu.be/bYsnhVieB1I

Czołg nowej generacji. Sztuczna inteligencja i sterowanie... padem od Xbox'a?

30 Lipca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Izraelscy inżynierowie zdecydowali się na zaskakujący pomysł. Zastąpili tradycyjne przyrządy sterownicze padem od Xbox'a. Sam czołg jest również iście naszpikowany nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Idealna praca dla gracza zainteresowanego militariami. Trzeba tylko wiedzieć, jak działa czołg i być wprawnym w używaniu pada od Xbox'a.

Wciśnij A, aby strzelić

Militaria od zawsze miało jakoś blisko do grania. Wielokrotnie bowiem zdarzało się, że w wiadomościach zamiast przejmujących ujęć z rzeczywistej wojny użyto na przykład cutscenki z jakiegoś Metal Gear Solid. Tym razem jednak sytuacja jest zgoła inna. Izraelscy inżynierowie postanowili postawić na sprawdzone rozwiązania podczas budowy czołgu nowej generacji. Jak donosi The Washington Post, gracze stanowili mocną inspirację przy projektowaniu wnętrza pojazdy, gdyż tradycyjna kierownica i pedał gazu zostały zastąpione kontrolerem od Xbox'a. Czołg nazywać się będzie Carmel. 

Wojna nowej generacji

Oprócz tak dziwacznego pomysłu, izraelscy technicy postanowili nowy czołg odpowiednio zabezpieczyć. Klasyczny pojazd tego rodzaju ma zestawy okienek, zaś nowy model zrezygnował kompletnie z tej koncepcji. Zamiast tego Carmel wyposażony jest w kamery skanujące teren (nawet w 360 stopniach!) i przesyłające obraz w czasie rzeczywistym na ekrany LCD znajdujące się wewnątrz. Skorzystano również ze Sztucznej Inteligencji. AI ma tu za zadanie m.in. wyszukiwanie najlepszej trasy i namierzanie wrogów. To jednak człowiek jest tu elementem kluczowym do działania komputera.

AI w wojsku

Sztuczna Inteligencja w Carmel nie strzeli jednak nigdzie bez jednoznacznego potwierdzenia ze strony operatora. W testach uczestniczyli młodzi Izraelczycy, dla których wszystkie pomysły inżynierów okazały się strzałem w dziesiątkę, a całość ma być przede wszystkim intuicyjna i prosta w obsłudze. Sam algorytm AI zaprogramowano na bazie Unity, czyli popularnego silnika graficznego dla gier.

Artur ŁokietekAutor

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >
Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Technologie

Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Czytaj więcej >
Rakieta Długi Marsz 5B

Technologie

Chińska rakieta poza kontrolą. Wrak za kilkanaście dni spadnie na Ziemię

Czytaj więcej >
Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >