Techgame.pl
bezpieczeństwo w internecie cybersecurity

flickr

Gdzie zapisać hasła internetowe? Oto rozwiązanie - nadchodzi Dropbox Passwords

6 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Popularna usługa pozwalająca na przechowywanie plików w chmurze zamierza wejść na rynek menadżerów haseł. Szykuje się poważny konkurent dla innych tego rodzaju usług. Dropbox Passwords już teraz dostępny jest w wersji beta, jednak nie wszysc

Dropbox podbija coraz więcej wirtualnych rynków. Po choćby serwisie transferowym gigant zamierza wejść na rynek menadżerów haseł.

Menadżery haseł

Menadżery haseł to narzędzia równie potrzebne co niedoceniane. W czasie, gdy znaczna część naszej aktywności przeniosła się do internetu, popełniamy jeden poważny błąd - często korzystamy z jednego hasła na wielu różnych serwisach internetowych. Rodzi to naprawdę poważne problemy z prywatnością i naraża nas na spore niebezpieczeństwo, w końcu niektóre hasła są dziś równie ważne (jeśli nawet nie ważniejsze) co fizyczny portfel. W ostatnich latach wiele serwisów wymaga jeszcze głębszego przemyślenia naszych haseł, a najlepiej stosować jedno takie samo hasło to zaledwie paru serwisów. Jak to wszystko spamiętać? To proste - skorzystać z menadżetów haseł.

Dropbox wchodzi na nowy rynek

Dropbox to niezwykle popularna usługa pozwalająca na przechowywanie danych w chmurze. Okazała się ona tak świetnie, że firma stwierdziła, że najwyższy czas na dalszą ekspansję. Dropbox już ogłosił choćby Dropbox Paper, czyli nieskomiplikowany edytor tekstowy czy Dropbox Tranfser, który zachęcić może do siebie wiele firm polegających na przesyłowym udostępnianiu plików. Teraz pojawić się ma Dropbox Passwords - alternatywa dla wielu innych menadżerów haseł. Program jest już dostępny na Androidzie w formie aplikacji mobilnej, jednak pobrać go można wyłącznie na zaproszenie (beta testy). Niedługo jednak powininen ukazać się dla wszystkich.

Co daje menadżer haseł?

Dropbox Passwords nie różni się zapowiadanymi funkcjami od swojej konkurencji - pozwala na zapisywanie i bezpieczne przechowywanie haseł do wielu różnych witryn. Korzystając z usługi, będzie ona w stanie własnoręcznie uzupełnić wpisywane hasło, zaproponować nowe (bezpieczne, rzecz jasna) czy poinformować nas, gdy do zbyt wielu witryn użyjemy tego samego hasła. Można też zsynchronizować nasze dane na różnych platformach. Dropbox ma tu spore szanse przyciągnąć swoich fanów, w końcu ich usługi "chmurowe" słyną z bezpieczeństwa. Usługa ma być równie atrakcyjna dla osób zaznajomiomych do tej pory z tego typu narzędziami, co dla tych, którzy nigdy wcześniej ich nie obsługiwali.

Podobne artykuły

Karty kredytowe z kłódką leżące na klawiaturze laptopa.

Bezpieczeństwo

PKO BP ostrzega, pieniądze znikają z kont. Ataki hakerskie, dotyczy wszystkich klientów

Czytaj więcej >
zus

Bezpieczeństwo

ZUS: Gigantyczny problem. Internetowa platforma korzysta z technologii, która za miesiąc przestanie działać

Czytaj więcej >
Karty płatnicze i kłódka

Bezpieczeństwo

Dzwoni nieznany numer? Natychmiast odrzuć, apel banku ING

Czytaj więcej >
android

Bezpieczeństwo

Koniecznie usuń niebezpieczne aplikacje ze smartfona. Mogą być zainfekowane wirusami

Czytaj więcej >
Millennium

Bezpieczeństwo

Bank Millennium ostrzega przed oszustami. Łatwo się nabrać, pieniądze klientów znikają z kont

Czytaj więcej >
materiał ilustracyjny

Bezpieczeństwo

Oszuści podszywają się pod PGE. Uwaga na fałszywe wezwanie do zapłaty

Czytaj więcej >