Techgame.pl
Rozebrany kontroler DualSense do PS5

youtube.com/Miguel Martinez/kadr z filmu

Gracze skarżą się na kontroler DualSense od PS5. W sieci pojawiają się jednoznaczne nagrania

24 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

W Internecie zaczyna pojawiać się coraz więcej zgłoszeń problemów z padem DualSense, który był początkowo niezwykle chwalony przez graczy i wprowadzał wiele innowacji w sposób sterowania postaciami w grach. Okazuje się, że jedna z naj

  • Problemy z kontrolerem DualSense

  • Adaptacyjne triggery są podatne na usterki

  • Sony pozytywnie rozpatruje reklamacje w USA

  • Domowe sposoby na naprawę usterki powodują utratę gwarancji

Adaptacyjne triggery to jedna z najgłośniejszych nowych funkcji kontrolera DualSense. Jest to innowacyjny system spustów, które pozwalały na zupełnie nowe wykorzystanie w grach. Dzięki temu twórcy gier mogą uzależniać akcje w grze od siły nacisku na trigger, co poniekąd zbliża go do działania analogów. 

Poważne usterki kontrolerów DualSense

Niestety coraz więcej użytkowników zaczęło zgłaszać problemy z działaniem owych adaptacyjnych spustów w ich padach do PlayStation 5. Okazuje się, że problem stanowi najwyraźniej niezbyt dobrze wykonana sprężynka, która odpowiada za opór stawiany przez trigger.

Wielu graczy zaczęło zamieszczać w sieci nagrania, na których prezentują wadliwie działające triggery, porównując je do sprawnych. Różnica jest kolosalna. Uszkodzone spusty nie stawiają w zasadzie żadnego oporu, co uniemożliwia komfortowe korzystanie z kontrolera.

Kolejny problem PlayStation 5

Niestety konsola Sony (czy też raczej jej akcesoria) nie jest wolna od wad hardware’owych. Oczywiście kontrolery z uszkodzonymi triggerami można śmiało reklamować. Gracze ze Stanów Zjednoczonych informują, że Sony nie robi żadnych problemów w tym temacie.

Chyba że postanowicie naprawić problem na własną rękę, to oczywiście gwarancja z automatu przestanie działać. Tak zrobił jeden z graczy, którzy doświadczyli usterki triggerów w DualSense. To właśnie on zdiagnozował przyczynę problemu - uszkodzoną sprężynę odpowiadającą za opór stawiany przez spust.

Chirurgiczne zabiegi na kontrolerze do PlayStation 5

Wspomniany wyżej majsterkowicz podmienił wadliwą część w DualSense na odpowiadający jej element wyciągnięty z kontrolera DualShock do PS4. Niestety sprężyny się nieco od siebie różnią, więc triggery DualSense tracą swoją innowacyjną adaptacyjność. Ale przynajmniej działają.

W sieci pojawiło się już wiele innych domowych sposobów na naprawienie usterki triggera w DualSense, jednak należy mieć świadomość, że jakakolwiek ingerencja w Wasze kontrolery pozbawia je wsparcia Sony. Co za tym idzie, nie będzie już możliwa reklamacja.

Podobne artykuły

Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >
Smart

Technologie

Bielizna monitorująca nasz organizm. Inteligentne majtki wchodzą na rynek

Czytaj więcej >
Oculus Quest 2

Technologie

Gogle Oculus Quest 2 bez obowiązkowej integracji z Facebookiem. Prywatność jednak kosztuje

Czytaj więcej >
Mars

Technologie

Znamy datę lądowania nowego łazika na Marsie. Chiny idą jak burza

Czytaj więcej >