Techgame.pl > Gry > IGN zapowiada czerwcowe targi mające zastąpić E3. Co o nich wiemy?
Artur Łokietek
Artur Łokietek 19.03.2022 05:28

IGN zapowiada czerwcowe targi mające zastąpić E3. Co o nich wiemy?

summer of gaming ign
IGN

Gdy gruchnęła wiadomość, że E3 w tym nie odbędzie się, wielu graczy przeżyło istne załamanie. Być może za sprawą IGN nie będzie aż tak źle.

E3 odwołane

E3, czyli Electronic Entertainement Expo to największe wydarzenia zrzeszające wydawców i twórców gier oraz sprzętu z całego świata. Odbywające się w Los Angeles w USA targi co roku na początku czerwca gromadzą tłumy fanów i wystawców. Ci pierwsi mają często po raz pierwszy zaznajomić się z dopiero co zapowiedzianymi grami i częto nawet w nie pograć, zaś Ci drudzy dokładają wszelkich starań, aby to ich konferencja okazała się najciekawsza. W tym roku wydarzenie zostało odwołane przez pandemię koronawirusa. E3 miałoby się odbyć jednak wirtualnie, ale zdaniem branżowych specjalistów, tak się nie stanie i oficjalne potwierdzenie tych rewelacji nastąpi w tym albo przyszłym tygodniu. Organizatorzy zapowiedzieli już jednak kolejną edycję - E3 2021, które odbyć się mają w dniach 15-17 czerwca przyszłego roku.

IGN nie gęsi i swoje E3 mają

Jeden z najpopularniejszych branżowych portali, IGN, zapowiedział właśnie organizację własnego wydarzenia, które ma duchowo zastąpić nieobecne tegoroczne E3. Summer of Gaming, bo o nim mowa, ma być odpowiedzią na wzrost liczby graczy na świecie, których z roku na rok przybywa. Sam event przybliży nam nowe gry i sprzęt gamingowy oraz pozwoli wysłuchać komentarzy twórców w formie wirtualnej. Co ważne - dotychczas swój udział potwierdziło wielu gigantów branży, takich jak 2K Games, Amazon, Bandai Namco, Devolver Digital, Google, Sega, Square Enix, THQ Nordic i Twitter, a to i tak nie koniec wszystkich zapowiedzianych wystawców. IGN przygotuje wiele materiałów dla odbiorców - od gameplay'ów, wywiadów z twórcami czy paneli informacyjnych, a samo wydarzenie pozwoli nam na wzięcie w nim udziału w formie wideokomentarzy, głosowań i innych klasycznych internetowych aktywności. Więcej informacji poznamy w kolejnych tygodniach, a już wiemy, że Summer of Gaming odbędzie się w miejsce E3, czyli na początku czerwca.

Powiązane