Techgame.pl
summer of gaming ign

IGN

IGN zapowiada czerwcowe targi mające zastąpić E3. Co o nich wiemy?

6 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Z powodu światowej pandemii koronawirusa największe tegoroczne święto graczy nie odbędzie się. Mimo pogłosek, że w jakiejś formie będą miały miejsce, do tej pory nic nie wiemy. Serwis IGN zapowiada jednak własne wirtualne wydarzenie - Summer of Gaming.

Gdy gruchnęła wiadomość, że E3 w tym nie odbędzie się, wielu graczy przeżyło istne załamanie. Być może za sprawą IGN nie będzie aż tak źle.

E3 odwołane

E3, czyli Electronic Entertainement Expo to największe wydarzenia zrzeszające wydawców i twórców gier oraz sprzętu z całego świata. Odbywające się w Los Angeles w USA targi co roku na początku czerwca gromadzą tłumy fanów i wystawców. Ci pierwsi mają często po raz pierwszy zaznajomić się z dopiero co zapowiedzianymi grami i częto nawet w nie pograć, zaś Ci drudzy dokładają wszelkich starań, aby to ich konferencja okazała się najciekawsza. W tym roku wydarzenie zostało odwołane przez pandemię koronawirusa. E3 miałoby się odbyć jednak wirtualnie, ale zdaniem branżowych specjalistów, tak się nie stanie i oficjalne potwierdzenie tych rewelacji nastąpi w tym albo przyszłym tygodniu. Organizatorzy zapowiedzieli już jednak kolejną edycję - E3 2021, które odbyć się mają w dniach 15-17 czerwca przyszłego roku.

IGN nie gęsi i swoje E3 mają

Jeden z najpopularniejszych branżowych portali, IGN, zapowiedział właśnie organizację własnego wydarzenia, które ma duchowo zastąpić nieobecne tegoroczne E3. Summer of Gaming, bo o nim mowa, ma być odpowiedzią na wzrost liczby graczy na świecie, których z roku na rok przybywa. Sam event przybliży nam nowe gry i sprzęt gamingowy oraz pozwoli wysłuchać komentarzy twórców w formie wirtualnej. Co ważne - dotychczas swój udział potwierdziło wielu gigantów branży, takich jak 2K Games, Amazon, Bandai Namco, Devolver Digital, Google, Sega, Square Enix, THQ Nordic i Twitter, a to i tak nie koniec wszystkich zapowiedzianych wystawców. IGN przygotuje wiele materiałów dla odbiorców - od gameplay'ów, wywiadów z twórcami czy paneli informacyjnych, a samo wydarzenie pozwoli nam na wzięcie w nim udziału w formie wideokomentarzy, głosowań i innych klasycznych internetowych aktywności. Więcej informacji poznamy w kolejnych tygodniach, a już wiemy, że Summer of Gaming odbędzie się w miejsce E3, czyli na początku czerwca.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >