Techgame.pl
Bill Gates siedzi na krześle podczas konferencji.

Wikipedia Commons

Bill Gates inwestuje w ekorewolucję. Miliony dolarów na elektrownie wysysającą CO2 z atmosfery

5 Lipca 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Efekty zmian klimatu są już coraz bardziej odczuwalne na całym świecie. Najbogatsi ludzie świata zaczynają rozglądać się w poszukiwaniu rozwiązań zastopowania tego procesu. Bill Gates jest dużym orędownikiem firmy Carbon Engeneering, która zajmuje

„Możemy czerpać energię z wielkich instalacji słonecznych lub wiatrowych we wszystkich miejscach, gdzie jest ona tania i dostępna, a później stosować ją do odzyskiwania i recyklingu dwutlenku węgla z powietrza do nowego paliwa” - tłumaczy twórca projektu, profesor David Keith.

Czym jest Carbon Engeneering

Firma z Kolumbii Brytyjskiej, założona przez prof. Davida Keitha zajmuje się wysysaniem z atmosfery dwutlenku węgla (CO2) i zamienianiem go w czystą energię elektryczną. Aby to osiągnąć gigantyczna instalacja z wiatraków oraz specjalne chemiczne procesy filtrują powietrze usuwając z niego nadmiary dwutlenku węgla. Proces ten oficjalnie nazywa się Direct Air Capture. Nie jest to nowa technologia, ale dopiero użyta w sposób zaproponowany przez prof. Keitha ma sens w kontekście finansowym.

Bill Gates wspiera projekt

Bill Gates dał się poznać na przestrzeni lat jako człowiek zaangażowany w życie naszej planety. Podczas pandemii koronawirusa bardzo intensywnie działał i przekazywał ogromne sumy pieniędzy na ośrodki naukowe, w których opracowywane są szczepionki i leki. Finansował również światowe banki żywności. Teraz swoją uwagę skierował w stronę ochrony klimatu i jego zdaniem Carbon Engeneering jest właśnie odpowiedzią na wiszący nad naszymi głowami kryzys klimatyczny. Oprócz niego w projekt zainwestowały również takie firmy jak Chevron, BHP i Occidental, a nieoficjalnie mówi się o tym, że Wielka Brytania postanowiła przekazać na rozwój tej technologii 100 milionów dolarów.

Podobne artykuły

Karty płatnicze i kłódka

Bezpieczeństwo

Dzwoni nieznany numer? Natychmiast odrzuć, apel banku ING

Czytaj więcej >
PS5

Bezpieczeństwo

Oszuści oferują darmowe PlayStation 5. Kaspersky ostrzega przed atakiem phishingowym

Czytaj więcej >
Cyberprzestępcy

Bezpieczeństwo

Uwaga, oszuści podszywają się pod użytkowników BlaBlaCar. Wykradają dane oraz pieniądze ofiar

Czytaj więcej >
Karty kredytowe

Bezpieczeństwo

Poważne ostrzeżenie od CERT Polska. Polacy otrzymują fałszywe maile od "Ministerstwa Finansów"

Czytaj więcej >
Chat

Bezpieczeństwo

Uwaga na nową metodę oszustów. Podszywają się pod znajomych i proszą o przelew

Czytaj więcej >
Fałszywa aplikacja

Bezpieczeństwo

Eksperci ostrzegają przed fałszywą aplikacją IKO. Atak hakerski na klientów PKO BP

Czytaj więcej >