„Możemy czerpać energię z wielkich instalacji słonecznych lub wiatrowych we wszystkich miejscach, gdzie jest ona tania i dostępna, a później stosować ją do odzyskiwania i recyklingu dwutlenku węgla z powietrza do nowego paliwa” - tłumaczy twórca projektu, profesor David Keith.
W Centrum Nauki Kopernika powstała instalacja, w której odetchniemy świeżym powietrzem oraz dowiemy się jak chronić nasz klimat.
Wcześniej ci sami naukowcy opracowali specjalne “plecaki” dla pszczół, które były wyposażone w różne czujniki służące do zbierania danych o stanie plonów.
Miliarder dał się już poznać jako osoba, która żywo interesuje się zmianami klimatu. Teraz po raz kolejny zabrał głos w sprawie walki o lepsze jutro. We wpisie na jego blogu gatesnotes.com dowiadujemy się, że według miliardera skutki katastrofy klimatycznej będą gorsze niż te związane z pandemią koronawirusa.
Co prawda w przeszłości wykazywano wyższe temperatury, jednak naukowcy zgodnie uważają, że badania i kontrola tego typu zjawisk w poprzednich latach nie były zbyt szczegółowe i nie należy ich brać pod uwagę.
Projekt stworzenia ogromnej fabryki ogniw fotowoltaicznych na terenie Polski zapowiada się niezwykle ciekawie. Dodatkowego smaczku sytuacji dodaje fakt, że takowa fabryka mogłaby powstać na terenie kopalni węgla.
Naukowcy z Uniwersytetu w Bernie poinformowali, że po raz pierwszy w historii udało im się przeprowadzić dzienną obserwację śmieci kosmicznych za pomocą lasera geodezyjnego.
Klimatowi pomagać możemy na różne sposoby i na różną skalę. Zarówno małymi gestami, świadomym, rozsądnym korzystaniem z zasobów, jak i finansowo. W tym ostatnim aspekcie postanowił wykazać się Jeff Bezos i zrobił to w dość spektakularnym stylu.
Jedna z polskich spółek, która od lat zajmuje się instalacją paneli fotowoltaicznych rozszerzyła swoją działalność o demontaż i sprzedaż na rynku wtórnym używanych części. Jest to bardzo pozytywny krok w kierunku bardziej ekologicznego wytwarzania energii elektrycznej.