Jeff Bezos przemawia na tle roślinności
Źródło: Seattle City Council

Jeff Bezos z własnej kieszeni inwestuje ogromne pieniądze w ochronę klimatu. Największy datek w historii świata

Łukasz KopcińskiŁukasz Kopciński
20 Listopada 2020

Założyciel Amazona na poważnie skupił się na pomocy środowisku. Jego pieniądze pomogą licznym organizacjom ekologicznym. Dotacja Jeffa Bezosa jest rekordowa pod wieloma względami.

Klimatowi pomagać możemy na różne sposoby i na różną skalę. Zarówno małymi gestami, świadomym, rozsądnym korzystaniem z zasobów, jak i finansowo. W tym ostatnim aspekcie postanowił wykazać się Jeff Bezos i zrobił to w dość spektakularnym stylu.

Rosyjscy naukowcy aż zamarli. Wulkan wybuchł i wyrzucił nieznany wcześniej minerał, niezwykłe odkrycieRosyjscy naukowcy aż zamarli. Wulkan wybuchł i wyrzucił nieznany wcześniej minerał, niezwykłe odkrycieCzytaj dalej

Miliony na rzecz planety

W celu wyleczenia planety nie wystarczy zaaplikować jej zastrzyku. Nie ma ani takiej medycznej formuły, ani dostatecznie dużej igły. Ziemia dostała jednak ostatnio potężny zdrowotny zastrzyk. Zastrzyk gotówki.

Na start mowa jest o 791 milionach dolarów. Te pieniądze rozdysponowane będą między szesnaście organizacji działających na rzecz poprawy kondycji naszej planety.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Najstarsze żyjące zwierzęta na świecie. Zamrożone przetrwały 40 tys. lat, naukowcy są zaskoczeni

2. Pogromca tłuszczu, kilogramy same znikają, a wystarczy pić go raz dziennie. Imbir z 2 dodatkami sprawi, że odchudzanie będzie czystą przyjemnością

Wśród obrońców natury, którzy w pierwszej kolejności otrzymali znaczną pomoc finansową, znalazł się między innymi Światowy Fundusz na Rzecz Przyrody. Tamtejsi ekolodzy na swoje potrzeby uzyskali 100 milionów dolarów.

WWF zapowiedział już zresztą, co jest obiektem obecnych wysiłków w walce o lepszy stan naszej planety. Fundusz pracuje nad ratowaniem lasów namorzynowych oraz rozwojem akwakultury.

Oferty, na które Polacy czekają cały rok. Gigantyczne przeceny w Lidlu, sprzęt elektroniczny kupimy za Oferty, na które Polacy czekają cały rok. Gigantyczne przeceny w Lidlu, sprzęt elektroniczny kupimy za "grosze"Czytaj dalej

Namorzyny to formacje roślinne występujące w pobliżu zbiorników wodnych. Wskutek ludzkiej działalności zostały znacznie zredukowane w ostatnich latach.

Ograniczono w ten sposób ich pozytywny wpływ na naturę. Organizacja stawia więc przetrwanie mangrowi bardzo wysoko na liście priorytetów.

Wspomniane pozytywne działanie na rzecz środowiska objawia się w sekwestrowaniu dwutlenku węgla przez te rośliny. Innymi słowy, pilnują one, aby niebezpieczny związek nie dostawał się do atmosfery.

W przyszłości kolejne pieniądze dla środowiska

Projekt funduszu na rzecz Ziemi wystartował w lutym bieżącego roku. Poza WWF zwiększone zostały też budżety między innymi: Environmental Defense Fund, Natural Resources Defense Council, Nature Conservancy, a także World Resources Institute.

Microsoft zainwestuje w Polsce niewyobrażalne pieniądze. Wszystko zostało ujawnione, wiemy kto skorzystaMicrosoft zainwestuje w Polsce niewyobrażalne pieniądze. Wszystko zostało ujawnione, wiemy kto skorzystaCzytaj dalej

Jeśli chodzi o osobę Jeffa Bezosa, to niemal 800 milionów ma być jedynie początkiem pomocy. Docelowo planowane jest wpompowanie w ekologię 10 miliardów dolarów! Stąd mowa o rekordowej sumie w kontekście sponsoringu ratowania środowiska.

Rozmowy o ochronie środowiska zawsze sprowadzają się do tego, że każdy z nas może dołożyć swoją cegiełkę. Miło jednak mieć świadomość, że możni tego świata są gotowi przekazać wsparcie finansowe, by ludzkość działała dla Ziemi także w skali makro.

ZOBACZ TAKŻE NA NASZYCH SERWISACH:

  1. Pojawiają się, gdy spożywamy zbyt wiele cukru. Objawy, których lekceważenie może skończyć się bardzo źle
  2. Pijesz herbatę z liści laurowych? Gratulacje, poprawiasz działanie ważnych narządów
  3. Naukowcy odkryli, jak długo formował się Układ Słoneczny. Aż ciężko uwierzyć w przełomowe doniesienia
  4. Wstrząsające nagranie z Czarnobyla. Mężczyźni mieli tylko 90 sekund na usunięcie odpadów, metoda była porażająca
  5. Bill Gates nie zamierzał dłużej milczeć. Powiedział, co może zdarzyć się już za kilka miesięcy
  6. 16 lat temu bandyci porwali Świerzyńskiemu syna. Szukały go patrole konne, psy, ponad 100 policjantów
  7. Hollywoodzki aktor w jednej minucie zawarł niemal cały obraz Polski. Wyjątkowym nagraniem podzielił się w sieci

Następny artykuł