Techgame.pl
Jeff Bezos przemawia na tle roślinności

Seattle City Council

Jeff Bezos z własnej kieszeni inwestuje ogromne pieniądze w ochronę klimatu. Największy datek w historii świata

20 Listopada 2020

Autor tekstu:

Łukasz Kopciński

Udostępnij:

Założyciel Amazona na poważnie skupił się na pomocy środowisku. Jego pieniądze pomogą licznym organizacjom ekologicznym. Dotacja Jeffa Bezosa jest rekordowa pod wieloma względami.

Klimatowi pomagać możemy na różne sposoby i na różną skalę. Zarówno małymi gestami, świadomym, rozsądnym korzystaniem z zasobów, jak i finansowo. W tym ostatnim aspekcie postanowił wykazać się Jeff Bezos i zrobił to w dość spektakularnym stylu.

Miliony na rzecz planety 

W celu wyleczenia planety nie wystarczy zaaplikować jej zastrzyku. Nie ma ani takiej medycznej formuły, ani dostatecznie dużej igły. Ziemia dostała jednak ostatnio potężny zdrowotny zastrzyk. Zastrzyk gotówki. 

Na start mowa jest o 791 milionach dolarów. Te pieniądze rozdysponowane będą między szesnaście organizacji działających na rzecz poprawy kondycji naszej planety. 

2. Pogromca tłuszczu, kilogramy same znikają, a wystarczy pić go raz dziennie. Imbir z 2 dodatkami sprawi, że odchudzanie będzie czystą przyjemnością

Wśród obrońców natury, którzy w pierwszej kolejności otrzymali znaczną pomoc finansową, znalazł się między innymi Światowy Fundusz na Rzecz Przyrody. Tamtejsi ekolodzy na swoje potrzeby uzyskali 100 milionów dolarów. 

WWF zapowiedział już zresztą, co jest obiektem obecnych wysiłków w walce o lepszy stan naszej planety. Fundusz pracuje nad ratowaniem lasów namorzynowych oraz rozwojem akwakultury.

Namorzyny to formacje roślinne występujące w pobliżu zbiorników wodnych. Wskutek ludzkiej działalności zostały znacznie zredukowane w ostatnich latach.  

Ograniczono w ten sposób ich pozytywny wpływ na naturę. Organizacja stawia więc przetrwanie mangrowi bardzo wysoko na liście priorytetów. 

Wspomniane pozytywne działanie na rzecz środowiska objawia się w sekwestrowaniu dwutlenku węgla przez te rośliny. Innymi słowy, pilnują one, aby niebezpieczny związek nie dostawał się do atmosfery. 

W przyszłości kolejne pieniądze dla środowiska

Projekt funduszu na rzecz Ziemi wystartował w lutym bieżącego roku. Poza WWF zwiększone zostały też budżety między innymi: Environmental Defense Fund, Natural Resources Defense Council, Nature Conservancy, a także World Resources Institute.

Jeśli chodzi o osobę Jeffa Bezosa, to niemal 800 milionów ma być jedynie początkiem pomocy. Docelowo planowane jest wpompowanie w ekologię 10 miliardów dolarów! Stąd mowa o rekordowej sumie w kontekście sponsoringu ratowania środowiska. 

Rozmowy o ochronie środowiska zawsze sprowadzają się do tego, że każdy z nas może dołożyć swoją cegiełkę. Miło jednak mieć świadomość, że możni tego świata są gotowi przekazać wsparcie finansowe, by ludzkość działała dla Ziemi także w skali makro.

Podobne artykuły

Meteoryty Erg Chech

Nauka

Naukowcy znaleźli niezwykły meteoryt. Jest starszy od Ziemi

Czytaj więcej >
"Pająki" na Marsie

Nauka

NASA udokumentowała pająki na powierzchni Marsa. Naukowcy wyjaśniają pochodzenie struktur

Czytaj więcej >
Księżyc

Nauka

Polscy naukowcy rozpoczęli ważny projekt. Celem jest wydobycie rzadkiego surowca na Księżycu

Czytaj więcej >
Chmura na Marsie

Nauka

Naukowcy poznali zagadkę tajemniczej chmury na Marsie. Zaskakujące rozwiązanie

Czytaj więcej >
Powierzchnia Marsa i element łazika Perseverance

Nauka

NASA udostępniła nowe zdjęcia z Marsa. Pierwsze obrazy z krateru Jezoro

Czytaj więcej >
Asteroidy

Nauka

Naukowcy zbadali niezwykłą asteroidę. Na jej powierzchni mogło powstać życie

Czytaj więcej >