Techgame.pl > Nauka > Jeff Bezos z własnej kieszeni inwestuje ogromne pieniądze w ochronę klimatu. Największy datek w historii świata
Łukasz Kopciński
Łukasz Kopciński 19.03.2022 05:21

Jeff Bezos z własnej kieszeni inwestuje ogromne pieniądze w ochronę klimatu. Największy datek w historii świata

Jeff Bezos przemawia na tle roślinności
Seattle City Council

Klimatowi pomagać możemy na różne sposoby i na różną skalę. Zarówno małymi gestami, świadomym, rozsądnym korzystaniem z zasobów, jak i finansowo. W tym ostatnim aspekcie postanowił wykazać się Jeff Bezos i zrobił to w dość spektakularnym stylu.

Miliony na rzecz planety 

W celu wyleczenia planety nie wystarczy zaaplikować jej zastrzyku. Nie ma ani takiej medycznej formuły, ani dostatecznie dużej igły. Ziemia dostała jednak ostatnio potężny zdrowotny zastrzyk. Zastrzyk gotówki. 

Na start mowa jest o 791 milionach dolarów. Te pieniądze rozdysponowane będą między szesnaście organizacji działających na rzecz poprawy kondycji naszej planety. 

2. Pogromca tłuszczu, kilogramy same znikają, a wystarczy pić go raz dziennie. Imbir z 2 dodatkami sprawi, że odchudzanie będzie czystą przyjemnością

Wśród obrońców natury, którzy w pierwszej kolejności otrzymali znaczną pomoc finansową, znalazł się między innymi Światowy Fundusz na Rzecz Przyrody. Tamtejsi ekolodzy na swoje potrzeby uzyskali 100 milionów dolarów. 

WWF zapowiedział już zresztą, co jest obiektem obecnych wysiłków w walce o lepszy stan naszej planety. Fundusz pracuje nad ratowaniem lasów namorzynowych oraz rozwojem akwakultury.

Namorzyny to formacje roślinne występujące w pobliżu zbiorników wodnych. Wskutek ludzkiej działalności zostały znacznie zredukowane w ostatnich latach.  

Ograniczono w ten sposób ich pozytywny wpływ na naturę. Organizacja stawia więc przetrwanie mangrowi bardzo wysoko na liście priorytetów. 

Wspomniane pozytywne działanie na rzecz środowiska objawia się w sekwestrowaniu dwutlenku węgla przez te rośliny. Innymi słowy, pilnują one, aby niebezpieczny związek nie dostawał się do atmosfery. 

W przyszłości kolejne pieniądze dla środowiska

Projekt funduszu na rzecz Ziemi wystartował w lutym bieżącego roku. Poza WWF zwiększone zostały też budżety między innymi: Environmental Defense Fund, Natural Resources Defense Council, Nature Conservancy, a także World Resources Institute.

Jeśli chodzi o osobę Jeffa Bezosa, to niemal 800 milionów ma być jedynie początkiem pomocy. Docelowo planowane jest wpompowanie w ekologię 10 miliardów dolarów! Stąd mowa o rekordowej sumie w kontekście sponsoringu ratowania środowiska. 

Rozmowy o ochronie środowiska zawsze sprowadzają się do tego, że każdy z nas może dołożyć swoją cegiełkę. Miło jednak mieć świadomość, że możni tego świata są gotowi przekazać wsparcie finansowe, by ludzkość działała dla Ziemi także w skali makro.

Tagi: Ziemia Klimat
Powiązane