Techgame.pl > Ziemia

Ziemia

Ziemia (łac. Terra, Tellus; gr.: Γαῖα, trb.: Gaja) – trzecia, licząc od Słońca, oraz piąta pod względem wielkości planeta Układu Słonecznego.

Przewrócony posąg Myśliciela.
20.06.2022 02:02 Najpierw wywołują śmiech, a potem zmuszają do myślenia. Antynoble 2020 rozdane

Antynoble tradycyjnie poprzedzają ogłoszenie laureatów nagrody Nobla. W tym roku nagrody przypadły między innymi naukowcom, którzy sprawdzali, jak brzmi aligator pod wpływem helu. Nagrodę otrzymali również chińscy... płatni zabójcy.

Kolorowa galaktyka.
18.06.2022 02:02 Powstała interaktywna mapa wszechświata. Możemy zajrzeć w każdy zakamarek kosmosu

W interaktywnej mapie wszechświata znajdziemy zarówno naszą rodzimą Drogę Mleczną, jak i bardziej odległe, starożytne obiekty. Mapa jest trójwymiarowa i po prostu monstrualna.

Android na targach
19.03.2022 05:25 Już niedługo na naszej planecie będzie więcej robotów niż ludzi. Wstrząsająca wizja znanego futurologa

Wstrzająca wizja przyszłości czy zwykły rozwój nowych technologii? Zdania dotyczące rozpowszechniania androidów są podzielone.

Bill Gates podczas konferencji
19.03.2022 05:23 Bill Gates ostrzega świat przed większym zagrożeniem niż pandemia

Miliarder dał się już poznać jako osoba, która żywo interesuje się zmianami klimatu. Teraz po raz kolejny zabrał głos w sprawie walki o lepsze jutro. We wpisie na jego blogu gatesnotes.com dowiadujemy się, że według miliardera skutki katastrofy klimatycznej będą gorsze niż te związane z pandemią koronawirusa.

Virgin.com
19.03.2022 05:23 Naukowcy badają możliwości pozbywania się kosmicznych śmieci. Zanieczyszczenia to ogromny problem ludzkości

To uczucie, gdy niedojedzony kawałek batnoika wpada w newralgiczne miejsce rakiety i powoduje poważne problemy. Brzmi niedorzecznie? Nie do końca.

Grafika koncepcyjna lądowania sondy OSIRIS-REx na asteroidzie Bennu.
19.03.2022 05:23 OSIRIS-REx gotowy do lądowania na asteroidzie. Obiekt ma 490 metrów i może uderzyć w Ziemię

OSIRIX-REx to sonda, która w październiku ma wylądować na asteroidzie Bennu a następnie pobrać z niej próbki skał. Jest to niezwykle ważny dla ludzkości obiekt, ponieważ w przyszłości może on uderzyć w Ziemię.

Obserwatorium kosmiczne
19.03.2022 05:23 Niesamowite zdjęcia od NASA. Gwiezdny pierścień ognia to wynik zderzenia się układów gwiezdnych

Galaktyka NCG 1614 zawdzięcza swój charakterystyczny wygląd zderzeniu się dwóch potężnych systemów gwiezdnych.

Wir wietrzno-pyłowy na powierzchni Marsa.
19.03.2022 05:22 Marsjańskie tornada uchwycone na nagraniu

Sonda Curosity nieprzerwanie prowadzi swoją misję na powierzchni Czerwonej Planety od ośmiu lat (6 sierpnia minęła rocznica). Dzięki kamerom na niej umieszczonych ludzkość mogła zobaczyć już wiele niezwykłych zjawisk z odległej o 54 milion kilometrów od nas planety.

Strój kosmonauty na ISS
19.03.2022 05:22 NASA wyjaśnia, co pierwsi astronauci zmierzający na Marsa wezmą ze sobą. Można się nieźle zdziwić

NASA planuje już pierwszą ludzką misję na Marsa. Ta ma odbyć się w latach 30. XXI wieku, jednak w celu zagwarantowania astronautom wygody, muszą zebrać ze sobą najważniejsze rzeczy, choćby... ogródek.

Zdjęcie w wysokiej rozdzielczości z Marsa. Fotografia wykonana przez łazik Curosity.
19.03.2022 05:22 Niesamowite materiały z Marsa. Zdjęcia w rozdzielczości 4K zdradzają każdy szczegół

Dzięki misji Curiosity oraz możliwościom technologicznym udało się stworzyć materiały w jakości 4K, które w najdrobniejszym szczególe prezentują powierzchnie Czerwonej Planety.

Galaktyka
19.03.2022 05:21 Jak ogromny jest wszechświat? Nagranie wyjaśnia, ciężko sobie wyobrazić

Obecnie, wszystkie główne agencje kosmiczne na świecie pracują w pocie czoła, aby wysłać pierwsze misje kolonizacyjne na Księżyc i Marsa. Ludzkość robi pierwszy krok w kierunku eksploracji kosmosu z pierwszej ręki. Przed nami jednak długa droga.

Jeff Bezos przemawia na tle roślinności
19.03.2022 05:21 Jeff Bezos z własnej kieszeni inwestuje ogromne pieniądze w ochronę klimatu. Największy datek w historii świata

Klimatowi pomagać możemy na różne sposoby i na różną skalę. Zarówno małymi gestami, świadomym, rozsądnym korzystaniem z zasobów, jak i finansowo. W tym ostatnim aspekcie postanowił wykazać się Jeff Bezos i zrobił to w dość spektakularnym stylu.

mars
19.03.2022 05:20 Pojawiły się poważne głosy sprzeciwu wobec kolonizacji Marsa. Opinia znanego reżysera może zaskoczyć

Jeszcze nigdy nie byliśmy tak blisko kosmosu, jak teraz. W planach jest coraz więcej kosmicznych misji, które ostatecznie mogą doprowadzić do prawdziwego naukowego przełomu i znalezienia dla ludzkości nowego domu. Pojawia się jednak problem - czy tak powinno być?

Satelita
19.03.2022 05:20 Największy, najdroższy i najskuteczniejszy odkurzacz świata. ESA przedstawiała niewiarygodny projekt

Kosmiczne śmieci to nie lada problem, który coraz bardziej daje się we znaki. Wokół Ziemi robi się tłoczno i nie ma miejsca na nowe obiekty, takie jak choćby satelity Starlink Elona Muska. Co więcej, szczątki rakiet i wyłączonych satelitów stwarzają zagrożenie dla astronautów.

Mars otoczony czerwoną obwódką.
19.03.2022 05:20 NASA już niedługo wyląduje na Marsie. Wszystko, co należy wiedzieć o misji łazika Perseverance

Misja łazika Perseverance będzie miała kilka niezwykle ważnych zadań. Z jednej strony NASA będzie próbowała określić, czy kiedyś na Marsie istniało życie, z drugiej strony Amerykanie chcą określić, czy istnieje możliwość, aby z Czerwonej Planety zrobić “drugą Ziemię”.