Piramidy
Źródło: wallpaperflare.com

"Piramidy są dziełem kosmitów". Kuriozalny wpis Elona Muska

Kuba WielochKuba Wieloch
3 Sierpnia 2020

Czy Elon Musk wierzy w teorie spiskowe? Ekscentryczny milioner znów napisał kuriozalną wiadomość.

Kuriozalny tweet Muska

To nie pierwszy raz kiedy Elon Musk zechciał się podzielić swoimi kontrowersyjnymi poglądami na serwisie Twitter. Tym razem ekscntryczny milioner odniósł się do Egipskich piramid, a mianowicie do ich konstruktorów. Musk bardzo krótkim wpisem o treści "Piramidy zostały wybudowane przez kosmitów" wywołał prawdziwą burzę i nic dziwnego, jest to wszak twierdzenie rozpowszechniane głównie w obrębie wielbicieli teorii spiskowych.

Bardzo szybki odzew

Wpis został przekazany dalej aż 97 tysięcy razy i miał ponad pół miliona polubień. Ze względu na to dosyć szybko dotarł do środowisk naukowych związanych ściśle z badaniami egipskich piramid. Sprawę skomentowała Rania A. Al Mashat, szefowa egispskiego Ministerstwa Współpracy Międzynarodowej.

Krytyka Muska przez środowisko naukowe

Ministra bardzo sprawnie i dyplomatycznie skomentowała wpis miliardera, zapraszając go rówocześnie do Egiput, aby na własne oczy zetknął się z materiałami naukowymi. Mashat zaprosiła go również do odwiedzenia grobowców faraonów. To jednak nie koniec komentarzy świata nauki. Znany egipski arecholog, Zhai Hawass nagrał materiał wideo, w którym ostro skrytykował Muska. Pomysł miliardera, jakoby piramidy zostały stworzone przez obcą rasę nazwał "kompletną halucynacją".

Miliarder próbował załagodzić sytuację

Elon Musk szybko zorientował się, że jego wpis nie przyniósł zbyt pozytywnego odzewu. Postanowił więc wybrnąć z niezręcznej sytuacji dodając dwa kolejne wpisy, które miały załagodzić sprawę i udowodnić, że wcale nie wierzy w ingerencję kosmitów. Miliarder zaznaczył, że piramidy przez 3800 lat były największymi budowlami na Ziemi. W nastepnym wpisie wrzucił link do serwisu BBC, w który zawierał informację o tym, że piramidy zbudowali Egipcjanie, a nie kosmici.

Jaki był cel tego tweeta?"Piramidy zostały wybudowane przez kosmitów". Kuriozalna teoria Elona Muska

Ciężko ocenić co dokładnie chciał osiągnąć Musk swoimi wpisami. Jeżeli chodziło mu o rozgłos to się udało. Z drugiej strony, czy szef SpaceX potrzebuje dodatkowego rozgłosu?
Na świecie wciąż istnieje ogromne grono zwolenników teorii spiskowych. Mogliśmy się o tym przekonać przy okazji globalnej pandemii. W internecie szybko pojawiły się setki nowych teorii, według których szczepionki na wirusa mają służyć zaczipowaniu ludzi. Teoria na temat ingerencji kosmitów w budowę piramid jest stosunkowo stara, lecz wydaje się równie niedorzeczna.

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł