Techgame.pl
Strefa Czystego Powietrza stworzona przez Samsunga w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Samsung

Strefa czystego powietrza w Centrum Nauki Kopernik. Ekoedukacja z Samsungiem

6 Lipca 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Mieszkańcy dużych miast prawdopodobnie zapomnieli już jak to jest oddychać świeżym i czystym powietrzem. Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że 9 na 10 osób na świecie oddycha zanieczyszczonym powietrzem. Samsung razem z CNK w Warszawie postanowil

W Centrum Nauki Kopernika powstała instalacja, w której odetchniemy świeżym powietrzem oraz dowiemy się jak chronić nasz klimat.

Jakość powietrza w Polsce

Patrząc na mapę zamieszczoną na platformie waqi.info obecnie jakość powietrza w Polsce nie jest najgorsza. W momencie pisania tego artykułu powietrze najbardziej zanieczyszczone jest w Bydgoszczy, gdzie odnotowano wysokie stężenie NO2. Średniej jakości powietrze jest również w Warszawie.

Pandemia zniwelowała zanieczyszczenia

Ze względu na globalną pandemię koronawirusa, powietrze w wielu regionach świata (w szczególności w dużych miastach europejskich) uległa znacznej poprawie. W Rzymie, Mediolanie czy Madrycie jakość powietrza poprawiła się nawet o około 50%. Wraz z powrotem do normalnego życia powietrze znowu będzie się jednak pogarszać, ponieważ ponownie zostaną otwarte fabryki, a ludzie przestaną pracować z domu i zaczną jeździć samochodami do pracy.

Samsung edukuje o klimacie

Koreański gigant technologiczny postanowił otworzyć projekt edukacyjny na temat czystości powietrza oraz dbania o klimat. W związku z tym nawiązał współpracę z Centrum Nauki Kopernik, gdzie otworzył specjalną strefę, w której możemy odetchnąć naprawdę świeżym powietrzem. Dzieje się tak za sprawą dwóch oczyszczaczy powietrza, które poprawiają jakość tlenu o 99,7%. Ponadto odwiedzający strefę mogą sami decydować o poziomie filtracji powietrza za pomocą specjalnej aplikacji. O tym jak dbać o czystość powietrza zwiedzający mogą dowiedzieć się również z gry Clean an air. Samsung zachęca również do rejestracji EKOpostanowień, dzięki którym będziemy mogli spróbować zmienić swoje życie pod kątem dbania o klimat.

Podobne artykuły

Meteoryty Erg Chech

Nauka

Naukowcy znaleźli niezwykły meteoryt. Jest starszy od Ziemi

Czytaj więcej >
"Pająki" na Marsie

Nauka

NASA udokumentowała pająki na powierzchni Marsa. Naukowcy wyjaśniają pochodzenie struktur

Czytaj więcej >
Księżyc

Nauka

Polscy naukowcy rozpoczęli ważny projekt. Celem jest wydobycie rzadkiego surowca na Księżycu

Czytaj więcej >
Chmura na Marsie

Nauka

Naukowcy poznali zagadkę tajemniczej chmury na Marsie. Zaskakujące rozwiązanie

Czytaj więcej >
Powierzchnia Marsa i element łazika Perseverance

Nauka

NASA udostępniła nowe zdjęcia z Marsa. Pierwsze obrazy z krateru Jezoro

Czytaj więcej >
Asteroidy

Nauka

Naukowcy zbadali niezwykłą asteroidę. Na jej powierzchni mogło powstać życie

Czytaj więcej >