Screen z gry Battlefield 1
Źródło: flickr

Duże zmiany w planach Electronic Arts. Wszyscy deweloperzy zaczną pracować nad jednym tytułem

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
29 Kwietnia 2020

Koniec rozdrabniania się. Electronic Arts kończy dotychczasowe projekty studia DICE i skupia wszystkich deweloperów na jednym tytule. Czyżby chcieli wejść w nową generację w mocnym stylu?

Jak poinformował rzecznik EA, studio DICE ma się teraz skupić w pełni na stworzeniu najnowszej części gry Battlefield. Premierę zaplanowano na 2021 rok.

Koniec wsparcia dla aktualnych projektów

Wiadomość o przerzuceniu całej siły przerobowej studia DICE na prace nad jednym tytułem na pewno nie ucieszyła graczy innych produkcji dewelopera. Oznacza to, że zarówno Battlefield 5 oraz Star Wars: Battlefront 2 nie otrzymają już żadnej nowej zawartości. O zakończeniu prac nad tym pierwszym tytułem szwedzkie studio poinformowało już w zeszłym tygodniu, teraz krzyżyk został postawiony również na produkcji z “odległej galaktyki”. DICE ma się teraz skupić w całości na rozwijaniu marki Battlefield.

Czas na ósmą generację

Co prawda nie ma pewności, że najnowsza część serii Battlefield zadebiutuje w 2021 roku, wiadomo jednak, że będzie to produkcja w pełni next-genowa. Z tego względu cała siła przerobowa szwedzkiego studia została przerzucona na tę produkcję.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cyberpunk 2077: Fan poświęcił 21 godzin na dostosowanie gameplayu do jakości 8K
  2. Kolejny piękny gest z branży gamingowej. Bethesda wspiera walkę z epidemią
  3. The Last of Us Part 2 i Ghost of Tsushima już latem. Poznaliśmy dokładne daty premier
  4. Cyberpunk 2077 będzie zdecydowanie grą dla dorosłego odbiorcy. Pojawiła się lista rzeczy "18+"
Następny artykuł