Techgame.pl
Elon Musk z profilu

Wikipedia Commons

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

14 Września 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Elon Musk jest niezwykle charyzmatyczną postacią. Udowodnił to wiele razy tworząc nietypowe wynalazki, takie jak miotacz płomieni, chip do mózgu czy chociażby nazwanie syna X Æ A-Xii.

Genialny miliarder, który planuje za swojego życia skolonizować Marsa czasami sam się już gubi w swojej ekstrawagancji. Musk nie spodziewał się jednak, że zatnie się w momencie, w którym reporter zapytał o samopoczucie jego syna. Wszystko za sprawą nietypowego imienia, które dostał.

Od miotacza płomieni do wszczepiania elektroniki w mózg

Elon Musk jest właścicielem wielu firm. Od najpoważniejszych przedsięwzięć takich jak produkująca elektryczne samochody Tesla, czy zajmujący się eksploracją kosmosu SpaceX, po te mniej poważne, jak The Boring Company, w zasobach którego możemy znaleźć między innymi miotacz ognia. Miliarder z RPA słynie ze swojego niecodziennego podejścia do biznesu i życia. W tym ujęciu fakt, że Musk nazwał swojego syna X Æ A-Xii nie jest więc aż tak bardzo szokujące. Co ciekawsze jednak, imię to jest tak nietypowe i niewygodne, że sam Elon w pewnym momencie zapomniał, że tak nazwał swojego syna.

“To brzmi jak hasło do komputera”

Sytuacja miała miejsce podczas konferencji prasowej. Jeden z dziennikarzy w ramach rozluźnienia atmosfery postanowił zapytać “Jak się miewa X Æ A-Xii?” na co miliarder zrobił bardzo zdziwioną minę. Elon Musk ewidentnie nie wiedział o co chodzi, a zanim dotarło do niego, że dziennikarz pyta o samopoczucie jego syna szeroko się uśmiechnął i zażartował, że to imię “brzmi jak hasło”. Dla przypomnienia dodamy, że pomysł na tak dziwaczne imię dla syna był wspólnym pomysłem Elona Muska i wybranki jego serca, piosenkarki Grimes. Matka wyjaśniła, że X jest symbolem niewiadomej z matematyki, Æ wymawia się z języka elfickiego jako “AI”, a więc sztuczna inteligencja, a A-12 (w tym przypadku ze względu na amerykańskie prawo A-Xii, jest poprzednikiem SR-17, ulubionego statku powietrznego Elona Muska.

Podobne artykuły

Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >
tłumacz google smartfon

Technologie

Google wprowadziło rewolucyjną funkcję w swoim Tłumaczu

Czytaj więcej >