Elon Musk z profilu
Źródło: Wikipedia Commons

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
14 Września 2020

Elon Musk jest niezwykle charyzmatyczną postacią. Udowodnił to wiele razy tworząc nietypowe wynalazki, takie jak miotacz płomieni, chip do mózgu czy chociażby nazwanie syna X Æ A-Xii.

Genialny miliarder, który planuje za swojego życia skolonizować Marsa czasami sam się już gubi w swojej ekstrawagancji. Musk nie spodziewał się jednak, że zatnie się w momencie, w którym reporter zapytał o samopoczucie jego syna. Wszystko za sprawą nietypowego imienia, które dostał.

Od miotacza płomieni do wszczepiania elektroniki w mózg

Elon Musk jest właścicielem wielu firm. Od najpoważniejszych przedsięwzięć takich jak produkująca elektryczne samochody Tesla, czy zajmujący się eksploracją kosmosu SpaceX, po te mniej poważne, jak The Boring Company, w zasobach którego możemy znaleźć między innymi miotacz ognia. Miliarder z RPA słynie ze swojego niecodziennego podejścia do biznesu i życia. W tym ujęciu fakt, że Musk nazwał swojego syna X Æ A-Xii nie jest więc aż tak bardzo szokujące. Co ciekawsze jednak, imię to jest tak nietypowe i niewygodne, że sam Elon w pewnym momencie zapomniał, że tak nazwał swojego syna.

“To brzmi jak hasło do komputera”

Sytuacja miała miejsce podczas konferencji prasowej. Jeden z dziennikarzy w ramach rozluźnienia atmosfery postanowił zapytać “Jak się miewa X Æ A-Xii?” na co miliarder zrobił bardzo zdziwioną minę. Elon Musk ewidentnie nie wiedział o co chodzi, a zanim dotarło do niego, że dziennikarz pyta o samopoczucie jego syna szeroko się uśmiechnął i zażartował, że to imię “brzmi jak hasło”. Dla przypomnienia dodamy, że pomysł na tak dziwaczne imię dla syna był wspólnym pomysłem Elona Muska i wybranki jego serca, piosenkarki Grimes. Matka wyjaśniła, że X jest symbolem niewiadomej z matematyki, Æ wymawia się z języka elfickiego jako “AI”, a więc sztuczna inteligencja, a A-12 (w tym przypadku ze względu na amerykańskie prawo A-Xii, jest poprzednikiem SR-17, ulubionego statku powietrznego Elona Muska.

Następny artykuł