Techgame.pl
elon musk ted talks

flickr

Elon Musk zmienił imię dziecka. Nie nazywa się już X Æ A-12, ale nowy pomysł jest równie dziwny

27 Maja 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Syn Elona Muska i Grimes stał się jednym z głównych obiektów zainteresowania internautów po tym, jak poinformowano, że jego imię to X Æ A-12. Prawo stanu Kalifornia nie zezwala jednak na nie. Grimes napisała na instagramie, że z

Choć X Æ A-12 brzmi jak imię robota albo nazwa jakiejś kosmicznej maszyny, Elon Musk i Grimes zostali przy swoim pomyśle nieznacznie go modyfikując. Ich syn ma teraz jeszcze mniej czytelnie imię.

X Æ A-12 to znaczy co?

4 maja tego roku na świat przyszedł syn milionera Elona Muska i wokalistki Grimes. Mimo, że wiele osób im gratulowało, wkrótce ich nowa pociecha stała się ofiarą memów w internecie, a wszystko przez nadane mu imię, czyli X Æ A-12. W rozmowie z Joe Roganem Elon Musk wyjaśnił, że prawidłowa wymowa to "X Ash A Twelve", a za pierwszą część ( X Æ) odpowiedzialna jest właśnie jego dziewczyna. Z kolei A-12 to nazwa najlepszego zdaniem milionera samolotu Lockheed A-12 zbudowanym dla Centralnej Agencji Wywiadu Stanów Zjednoczonych przez Skunk Works Lockheed, który nie jest już w użytku. Okazało się jednak, że imię dziecka pary nie jest możliwe do zatwierdzenia przez prawo.

Problemy prawne X Æ A-12

Na instagramie wokalistka oświadczyła, że nowe imię ich dziecka to X Æ A-Xii. Z racji, że użyto tutaj rzymskiej "dwónastki", cała wymowa wydaje się jeszcze trudniejsza. Jednak najwidoczniej nie dla samej Grimes, która podsumowała informację krótkim "szczerze, to teraz wygląda dużo lepiej". Wielu internautów zaczęło jednak zastanawiać się, czemu rodzice zdecydowali się na zmianę imienia swojego dziecka. Okazuje się, że najwidoczniej pojawiły pewne problemy prawne wynikające z prawa stanu Kalifornia, które nie dopuszcza używania w imionach cyfr, symboli i znaków specjalnych. Mimo to, wspomniane imię widoczne jest w akcie urodzenia dziecka.

Kontrowersyjne imię dziecka

Magazym People przeprowadził rozmowę z adwokatem specjalizującym się w prawie rodzinnym stanu Kalifornia. Poinformował on, że stan nie dopuszcza symboli, cyfr ani cyfr rzymskich na aktach urodzenia, a jedyne dopuszczalne znaki mogą pochodzić z alfabetu angielskiego. Z tego względu wymusiło to na rodzicach zmianę X Æ A-12 na X Æ A-Xii, dzięki czemu w sprytny sposób obeszli oni rzymski zapis cyfry "12", czyli "XII" stosując "Xii". Teoretycznie imię i tak może nie zostać oficjalne zaakceptowane, gdyż zawiera w sobie znak Æ. Choć wszystko brzmi absurdalnie, bardzo możliwe, że świezo upieczeni rodzice będą musieli znów kombinować.

Podobne artykuły

Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >
Smart

Technologie

Bielizna monitorująca nasz organizm. Inteligentne majtki wchodzą na rynek

Czytaj więcej >
Oculus Quest 2

Technologie

Gogle Oculus Quest 2 bez obowiązkowej integracji z Facebookiem. Prywatność jednak kosztuje

Czytaj więcej >
Mars

Technologie

Znamy datę lądowania nowego łazika na Marsie. Chiny idą jak burza

Czytaj więcej >