Techgame.pl

flickr

Elon Musk zmienił imię dziecka. Nie nazywa się już X Æ A-12, ale nowy pomysł jest równie dziwny

20 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Choć X Æ A-12 brzmi jak imię robota albo nazwa jakiejś kosmicznej maszyny, Elon Musk i Grimes zostali przy swoim pomyśle nieznacznie go modyfikując. Ich syn ma teraz jeszcze mniej czytelnie imię.

X Æ A-12 to znaczy co?

4 maja tego roku na świat przyszedł syn milionera Elona Muska i wokalistki Grimes. Mimo, że wiele osób im gratulowało, wkrótce ich nowa pociecha stała się ofiarą memów w internecie, a wszystko przez nadane mu imię, czyli X Æ A-12. W rozmowie z Joe Roganem Elon Musk wyjaśnił, że prawidłowa wymowa to "X Ash A Twelve", a za pierwszą część ( X Æ) odpowiedzialna jest właśnie jego dziewczyna. Z kolei A-12 to nazwa najlepszego zdaniem milionera samolotu Lockheed A-12 zbudowanym dla Centralnej Agencji Wywiadu Stanów Zjednoczonych przez Skunk Works Lockheed, który nie jest już w użytku. Okazało się jednak, że imię dziecka pary nie jest możliwe do zatwierdzenia przez prawo.

Problemy prawne X Æ A-12

Na instagramie wokalistka oświadczyła, że nowe imię ich dziecka to X Æ A-Xii. Z racji, że użyto tutaj rzymskiej "dwónastki", cała wymowa wydaje się jeszcze trudniejsza. Jednak najwidoczniej nie dla samej Grimes, która podsumowała informację krótkim "szczerze, to teraz wygląda dużo lepiej". Wielu internautów zaczęło jednak zastanawiać się, czemu rodzice zdecydowali się na zmianę imienia swojego dziecka. Okazuje się, że najwidoczniej pojawiły pewne problemy prawne wynikające z prawa stanu Kalifornia, które nie dopuszcza używania w imionach cyfr, symboli i znaków specjalnych. Mimo to, wspomniane imię widoczne jest w akcie urodzenia dziecka.

Kontrowersyjne imię dziecka

Magazym People przeprowadził rozmowę z adwokatem specjalizującym się w prawie rodzinnym stanu Kalifornia. Poinformował on, że stan nie dopuszcza symboli, cyfr ani cyfr rzymskich na aktach urodzenia, a jedyne dopuszczalne znaki mogą pochodzić z alfabetu angielskiego. Z tego względu wymusiło to na rodzicach zmianę X Æ A-12 na X Æ A-Xii, dzięki czemu w sprytny sposób obeszli oni rzymski zapis cyfry "12", czyli "XII" stosując "Xii". Teoretycznie imię i tak może nie zostać oficjalne zaakceptowane, gdyż zawiera w sobie znak Æ. Choć wszystko brzmi absurdalnie, bardzo możliwe, że świezo upieczeni rodzice będą musieli znów kombinować.

Tagi:

Elon Musk

Podobne artykuły

Technologie

Uwaga, wykradziono tysiące haseł. Dane wielu Polaków są zagrożone
Czytaj więcej >

Technologie

Hiperrealistyczny robo-delfin. Ten robot zastąpi żywe zwierzęta w ZOO
Czytaj więcej >

Technologie

Hakerzy zaatakowali Acer. Żądają najwyższego okupu w historii
Czytaj więcej >

Technologie

Oto gadżet, który pokocha Twój kot. Xiaomi Youpin Petoneer, czyli kolejna innowacja od Chińczyków
Czytaj więcej >

Technologie

Rząd wspiera rozwój fotowoltaiki. Ogromne pieniądze czekają na Polaków
Czytaj więcej >

Technologie

Ikea bawi się rozszerzoną i wirtualną rzeczywistością. Tak w przyszłości będziemy projektować mieszkania
Czytaj więcej >
Artur Łokietek

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]