Techgame.pl
Dziewczyna w słuchawkach słuchająca muzyki z telefonu komórkowego.

flickr

Dobra wiadomość dla wszystkich słuchających muzyki. Polska firma powalczy z gigantami

6 Maja 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Lider sprzedaży książek, muzyki, filmów i gier wkracza na rynek przesyłania strumieniowego muzyki. Empik włącza się do walki z takimi firmami jak Spotify czy Apple Music.

Empik jest w światowej czołówce sprzedaży muzyki zarówno na nośnikach tradycyjnych (CD), jak i plików MP3. Naturalnym krokiem dla polskiego giganta jest wkroczenie na rynek związany ze streamingiem muzyki.

Empik Online

Empik już od jakiegoś czasu wykazuje zainteresowanie światem internetowym i mobilnym. Od dłuższego czasu dostępna w Polsce jest aplikacja mobilna służąca do przeprowadzania zakupów w łatwy i przyjemny sposób. Teraz przyszedł czas zrobić konkurencję gigantom branży muzycznej.

Największe wydawnictwa obecne

Empik podpisał już umowy z największymi wydawnictwami muzycznymi z całego świata. W aplikacji streamingowej będzie więc można posłuchać muzyki wydawanej przez Warner, Sony czy Universal. Za lokalną twórczość odpowiadać będzie z kolei e-Muzyka. Empik zapowiada, że będzie naprawdę konkurencyjny i w swoich zasobach zgromadzi wiele treści na wyłączność.

Ekspert od Muzyki

Oprócz muzyki najwyższej jakości, Empik chce również zapisać się w świadomości odbiorców jako “Ekspert od Muzyki”. Na platformie dostępne będą playlisty tworzone przez artystów, influenserów oraz dziennikarzy muzycznych. Na chwilę obecną potwierdzona jest współpraca na przykład z Wojciechem Mannem. Ponadto w bazie Empik Music na start dostępnych będzie ponad 800 tysięcy tekstów piosenek.

Nie masz karty płatniczej? To nic!

To co z pewnością wyróżnia usługę Empik Music, to szeroki wachlarz możliwości opłacania oferty. Wszystkie tego typu platformy opłacić można jedynie za pomocą kart płatniczych lub innych systemów płatności internetowej, do których karta jest najczęściej wymagana. Empik wykorzysta do tego również swoje salony rozsiane po całej Polsce. Będzie można płacić gotówką.

Gdzie i za ile

Usługę Empik Music można pobrać w sklepie Google Play i App Store. Ceny wyglądają podobnie do tych oferowanych przez chociażby Spotify. Miesiąc usługi kosztował będzie 19.99 zł, trzy miesiące 59,97 zł, pół roku 104,99 zł, a rok abonamentu 199.90 zł.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >