Techgame.pl
Tropico 5 widok na morze

igdb.com

Ostatnie godziny na odbiór Tropico 5. Epic Games już szykuje kolejną niespodziankę

24 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Dziś już Wigilia, a zarazem kolejny dzień darmowych gier od Epic Games Store. Choć z pewnością większość z nas nie będzie dziś miało zbyt wielu okazji do odpalenia komputerów (życzymy tego Wam wszystkim), to warto jeszcze na szybko zalogować się na

  • Ostatnie godziny Tropico 5 za darmo w Epic Games Store

  • Strategia ekonomiczna zawiera ciekawy tryb multiplayer

  • Wieczorem możemy się spodziewać duchowego następcy Limbo

  • Przecieki zgodnie twierdzą, że dzisiejszą grą będzie Inside

Rozdawnictwo gier w wykonaniu Epic Games Store trwa w najlepsze. Rozstrzał gatunków darmowych produkcji jest tak ogromny, że każdy znajdzie przynajmniej jeden tytuł dla siebie. A jesteśmy dopiero w połowie stawki! Dziś o 17:00 otrzymamy ósmą grę w ramach Świątecznej Wyprzedaży Epic Games, a przed nami będzie jeszcze siedem kolejnych.

Wigilia z grami w Epic Games Store

Jeszcze przez kilka godzin (do 17:00) możemy wyposażyć się w darmowe Tropico 5, piątą odsłonę popularnej serii strategii ekonomicznych rozgrywanych w czasie rzeczywistym. W grze wcielamy się w przywódcę „republiki bananowej”, czyli niewielkiego państwa położonego na wyspie.

Naszym celem jest oczywiście utrzymanie się u władzy i rozwijanie naszego państewka poprzez umiejętne zarządzanie jego gospodarką. Będziemy sprawować pieczę nad rozbudową miast, przemysłem, ekonomią, przepychankami politycznymi oraz dyplomacją. Brzmi jak sporo roboty? Bo tak w istocie jest.

Darmowy symulator bananowego dyktatora

Gra jest niesamowicie wciągająca, zwłaszcza że naszemu państwu towarzyszymy od epoki kolonialnej, przez wojny światowe, wielki kryzys gospodarczy oraz zimną wojnę, po niezbyt odległą przyszłość. Będziemy musieli reagować na zmiany sytuacji światowej oraz radzić sobie z bieżącymi problemami, takimi jak różnej maści klęski żywiołowe.

Co więcej, Tropico 5 oferuje multiplayer, w którym bawić się może jednocześnie od dwóch do czterech graczy. Wówczas państwa poszczególnych uczestników zabawy znajdują się na tej samej wyspie i mogą ze sobą konkurować lub się wzajemnie wspierać. Idealna zabawa na długie, zimowe wieczory.

Wigilijny prezent od Epic Games Store

Jeśli wierzyć przeciekom (trudno nie wierzyć, skoro wszystkie się sprawdzają), dziś o godzinie 17:00 Tropico 5 zastąpi niezwykle klimatyczna gra platformowa. Pamiętacie Limbo? Tę czarno-białą gierkę, w której przemierzamy surrealistyczne światy jako mały chłopiec, za którym podąża gigantyczny pająk? No to dziś jej nie dostaniemy. 

Prezentem od Epica jest duchowy następca Limbo, również stworzony przez duńskie studio PlayDead i utrzymany jest w podobnej stylistyce, co fantastyczny debiut studia. Mowa o Inside, które również pozwoli nam się wcielić w postać chłopca, przemierzającego mroczny świat, w którym ciągle pada deszcz.

Inside za darmo w Epic Games

Gra wydaje się być Limbo na sterydach. Grafika wkroczyła w poziom 2.5D, co nadało jej niesamowitej głębi. Inside pełne jest zagadek logicznych oraz skomplikowanych sekwencji zręcznościowych, które nie raz sprawią, że spędzimy godzinę nad przejściem długości jednego czy dwóch ekranów.

Fabuła jest nieodzownym elementem produkcji PlayDead. Co więcej, w grze nie pojawiają się żadne dialogi. To otoczenie przekazuje nam historię, którą poznajemy w Inside. I robi to naprawdę fenomenalnie.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z niezawodnymi dotąd przeciekami, będziemy mogli przypisać Inside do naszych bibliotek już dziś po godzinie 17:00. Osobiście mam wielką nadzieję, że tak się właśnie stanie, gdyż Limbo zapewniło mi godziny świetnej zabawy, a Inside również ma na to ogromne szanse.

Tagi:

Gry strategiczneEpic Games Store

Gabriela SicińskaAutor

Redaktor portalu Techgame, od lat związana z Radiem Aktywnym, gdzie wydawała audycję o grach video. Dawniej pracowała w branży IT jako tester urządzeń i oprogramowania. Od zawsze na czasie z grami i nowinkami astronomicznymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Najnowsze

O tym się mówi

Militaria

MOSFET w replikach airsoft. Do czego służy i czy warto go stosować?

Czytaj więcej >
Materiał Partnerski

Technologie

Jak wybrać tablet? Najważniejsze wskazówki

Czytaj więcej >
Freepik.com

Gry

Wymagania gier na 2022 rok – jak im sprostać?

Czytaj więcej >
Esport zyskuje na popularności – dlaczego?

Gry

Esport zyskuje na popularności – dlaczego?

Czytaj więcej >
"Dr Google" vs HeyCzeker

Technologie

"Dr Google" vs HeyCzeker – sprawdź, co pomoże Ci bardziej, gdy Twoje zdrowie zacznie szwankować

Czytaj więcej >