Techgame.pl
Night in the Woods

igdb.com

Kolejna darmowa gra od Epic Games. Tym razem padło na przygodówkę Night in the Woods

27 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Święta już za nami, ale Epic Games świętować nie przestaje. Zgodnie z obietnicą gry będziemy dostawać aż do Sylwestra, więc kilka pozycji wciąż przed nami. Dzisiejszą jest bardzo ciekawa przygodówka, która mimo pozornie niewinnej oprawy, por

  • Night in the Woods za darmo w Epic Games Store

  • Przygodówka zaskakuje genialnym klimatem

  • Gra porusza też trudne, mroczne tematy

Świąteczne rozdawnictwo Epic Games Store już nikogo nie zaskakuje. Przecieki ujawniły pełną listę gier, które dostaniemy w ramach świątecznej promocji, więc niespodzianek nie mamy, ale czy to komuś przeszkadza? Prezenty to w końcu prezenty!

Night in the Woods za darmo od Epic Games 

Przygodówka Night in the Woods zabierze nas do górniczego miasteczka Possum Springs, które będziemy przemierzać jako krnąbrna kotka Mae, która rzuciła studia, by po latach nieobecności wrócić do swojego rodzinnego miasteczka. Które jak się okazuje, bardzo się w tym czasie zmieniło.

Mae zależało na powrocie do swoich dawnych przyjaciół, z którymi spotykamy się już na początku rozgrywki. Jednakże czas płynął nieubłaganie i pod nieobecność głównej bohaterki wiele się wydarzyło i wiele zmieniło. Ci, których niegdyś doskonale znała, są już zupełnie innymi osobami. Atmosfera w miasteczku również nie jest tak sielankowa jak dawniej, gdyż szkolny kolega Mae niedawno zaginął, a w pobliskim lesie czai się coś mrocznego…

Klimatyczna przygodówka

To, co można uznać za zdecydowanie najważniejsze w Night in the Woods, to budowanie klimatu i tła fabularnego. Wszystkie, z pozoru nieistotne, czynności, które wykonujemy w grze, budują niesamowitą atmosferę i pozwalają zanurzyć się w świecie gry na niesamowitym poziomie.

Gra ma charakter eksploracyjnej platformówki, podczas której rozmawiamy z NPC-ami, decydujemy o kierunku dialogu, który prowadzi nasza bohaterka oraz podejmujemy decyzje, które będą nas prowadziły do unikatowych scen i sekwencji. Tytuł jest bardzo niepozorny, ale kryje w sobie naprawdę niesamowitą głębię.

Darmowe gry od Epic Games zaskakują

Trzeba przyznać, że tegoroczny dobór gier-prezentów, który zaproponował nam Epic jest naprawdę ciekawie zaplanowany. Produkcje w większości nie są dużymi grami, ale wiele z nich to naprawdę interesujące, nieszablonowe tytuły, które dopiero po jakimś czasie ukazują swe niezwykle bogate wnętrze.

Sporo mamy tytułów poruszających trudną tematykę, ciągnących nas w stronę filozoficznych refleksji oraz takich, które opowiadają intrygującą historię, niekiedy w bardzo nieoczekiwany sposób. Mam tu na myśli platformówkę Inside, klimatyczny survival The Long Dark i kosmiczny horror Alien: Isolation.

Trzeba przyznać, że końcówka roku, zwłaszcza tak specyficznego jak obecny, to idealny czas na chwilę zastanowienia, refleksji. Epic Games Store zdaje się doskonale to rozumieć i dawać nam dodatkowe sposobności ku temu, by zanurzyć się w głębokich rozmyślaniach z kubkiem herbaty w dłoni.

Gabriela Sicińska

Redaktor portalu Techgame, od lat związana z Radiem Aktywnym, gdzie wydawała audycję o grach video. Dawniej pracowała w branży IT jako tester urządzeń i oprogramowania. Od zawsze na czasie z grami i nowinkami astronomicznymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >