Techgame.pl > Gry > Darmowa gra dla fanów survivalu. Stranded Deep kolejną okazyjną grą na Epic Games
Gabriela Sicińska
Gabriela Sicińska 19.03.2022 05:18

Darmowa gra dla fanów survivalu. Stranded Deep kolejną okazyjną grą na Epic Games

Stranded Deep rekin
igdb.com
  • Darmowa gra survivalowa do 17:00 w Epic Games Store

  • Stranded Deep zmusi nas do przetrwania na pacyficznej wyspie

  • W grze znajdziemy tryb dla pojedynczego gracza oraz tryb rozgrywki dwuosobowej

Jak to w grach survivalowych bywa, w wyniku niefortunnego splotu wydarzeń, lądujemy w wyjątkowo niesprzyjającym przetrwaniu środowisku, w którym musimy sobie poradzić. Zdecydowana większość tego typu gier (i filmów) korzysta z przeraźliwie oklepanego motywu z katastrofą lotniczą. Tak było choćby  w The Forest czy The Long Dark. Ewentualnie nasz bohater był łaskaw sam wleźć w głąb niebezpiecznej dżungli, jak na przykład w Green Hell i teraz musimy go ratować. Standard.

Darmowy survival od Epic Games

Gry survivalowe mają w sobie ten niezwykle uzależniający pierwiastek. Jeśli są zrobione naprawdę dobrze, z łatwością utopimy w nich dziesiątki lub nawet setki godzin. A jeśli oferują tryb multiplayer i zabierzemy się za nie z kilkoma znajomymi… Cóż, mamy materiał na przetrwanie kolejnego lockdownu. Albo dwóch. W porywach do trzech.

Epic najwyraźniej postanowił zrobić ukłon w stronę miłośników lodowatego śniegu, jak i tych, którzy w upale czują się niczym ryby w słonej wodzie. Ryby morskie oczywiście. Na przykład rekiny. Tych spotkamy bowiem w nowej darmowej grze od Epica całkiem sporo. W końcu przeniesiemy się na bliżej nieokreślony środek Pacyfiku.

Stranded Deep - nie daj się zjeść

Choć okładka gry sugeruje, że Stranded Deep jest symulatorem ucieczki lub polowania na rekiny, to jedynie niewielki element całej rozgrywki. Owszem, drapieżnych ryb z pewnością nie unikniemy (czasem dosłownie), ale to nie one stanowią tu oś rozgrywki. A jest nią szeroko pojęte przetrwanie na tropikalnej wyspie.

Jak to zwykle w takich przypadkach bywa, wcielamy się w postać ocalałego z katastrofy lotniczej. Nie jest to specjalnie odkrywcze, ale też nie o fabułę w takich grach chodzi (wyjątek może stanowić Green Hell, które posiada świetnie zrealizowany tryb fabularny). Tutaj naszym głównym zadaniem jest przetrwanie w momencie, gdy nie mamy żadnych szczególnych umiejętności survivalowych (w szkole nie mieli takiego przedmiotu), a musimy sobie jakoś poradzić bez sprzętu, zapasów, planu…

Umieranie na gorącej plaży

Generalnie będzie ciężko, ale to gra survivalowa, więc tak ma być! Będziemy zdobywać pożywienie, robić wyprawy do bogatego w surowce i zatopione przedmioty podwodnego świata, trzymać z całych sił naszą chatkę z liści podczas rozszalałego sztormu oraz zdobywać coraz więcej przydatnych umiejętności i ekwipunku, które pomogą nam w staniu się niezłomnym panem wyspy na Pacyfiku.

Stranded Deep jest co prawda wciąż jedynie we wczesnym dostępie na PC, jednakże, jako iż produkcja ma oficjalnie zadebiutować w 2021 roku, a na konsolach już teraz radzi sobie świetnie, już teraz jest naprawdę świetnym tytułem survivalowym również na komputerach osobistych. Co ciekawe, oferuje tryb dla pojedynczego gracza oraz możliwość rozgrywki w dwie osoby na podzielonym ekranie. Można ją odebrać za darmo w Epic Games Store tylko do 17:00 dnia dzisiejszego, więc radzimy się pospieszyć!

Powiązane