Stranded Deep rekin
Źródło: igdb.com

Darmowa gra dla fanów survivalu. Stranded Deep kolejną okazyjną grą na Epic Games

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
29 Grudnia 2020

Przepraszam, czy mamy na sali fanów gier survivalowych? Tak? To świetnie! W takim razie z pewnością ucieszy Was nowa darmowa gra od Epic Games Store. W dodatku będzie też idealnym tytułem dla stęsknionych za upałami, gdyż przeniesie nas na gorącą wyspę na Oceanie Spokojnym.

  • Darmowa gra survivalowa do 17:00 w Epic Games Store
  • Stranded Deep zmusi nas do przetrwania na pacyficznej wyspie
  • W grze znajdziemy tryb dla pojedynczego gracza oraz tryb rozgrywki dwuosobowej

Jak to w grach survivalowych bywa, w wyniku niefortunnego splotu wydarzeń, lądujemy w wyjątkowo niesprzyjającym przetrwaniu środowisku, w którym musimy sobie poradzić. Zdecydowana większość tego typu gier (i filmów) korzysta z przeraźliwie oklepanego motywu z katastrofą lotniczą. Tak było choćby w The Forest czy The Long Dark. Ewentualnie nasz bohater był łaskaw sam wleźć w głąb niebezpiecznej dżungli, jak na przykład w Green Hell i teraz musimy go ratować. Standard.

Darmowy survival od Epic Games

Gry survivalowe mają w sobie ten niezwykle uzależniający pierwiastek. Jeśli są zrobione naprawdę dobrze, z łatwością utopimy w nich dziesiątki lub nawet setki godzin. A jeśli oferują tryb multiplayer i zabierzemy się za nie z kilkoma znajomymi… Cóż, mamy materiał na przetrwanie kolejnego lockdownu. Albo dwóch. W porywach do trzech.

Epic najwyraźniej postanowił zrobić ukłon w stronę miłośników lodowatego śniegu, jak i tych, którzy w upale czują się niczym ryby w słonej wodzie. Ryby morskie oczywiście. Na przykład rekiny. Tych spotkamy bowiem w nowej darmowej grze od Epica całkiem sporo. W końcu przeniesiemy się na bliżej nieokreślony środek Pacyfiku.

Stranded Deep - nie daj się zjeść

Choć okładka gry sugeruje, że Stranded Deep jest symulatorem ucieczki lub polowania na rekiny, to jedynie niewielki element całej rozgrywki. Owszem, drapieżnych ryb z pewnością nie unikniemy (czasem dosłownie), ale to nie one stanowią tu oś rozgrywki. A jest nią szeroko pojęte przetrwanie na tropikalnej wyspie.

Jak to zwykle w takich przypadkach bywa, wcielamy się w postać ocalałego z katastrofy lotniczej. Nie jest to specjalnie odkrywcze, ale też nie o fabułę w takich grach chodzi (wyjątek może stanowić Green Hell, które posiada świetnie zrealizowany tryb fabularny). Tutaj naszym głównym zadaniem jest przetrwanie w momencie, gdy nie mamy żadnych szczególnych umiejętności survivalowych (w szkole nie mieli takiego przedmiotu), a musimy sobie jakoś poradzić bez sprzętu, zapasów, planu…

Umieranie na gorącej plaży

Generalnie będzie ciężko, ale to gra survivalowa, więc tak ma być! Będziemy zdobywać pożywienie, robić wyprawy do bogatego w surowce i zatopione przedmioty podwodnego świata, trzymać z całych sił naszą chatkę z liści podczas rozszalałego sztormu oraz zdobywać coraz więcej przydatnych umiejętności i ekwipunku, które pomogą nam w staniu się niezłomnym panem wyspy na Pacyfiku.

Stranded Deep jest co prawda wciąż jedynie we wczesnym dostępie na PC, jednakże, jako iż produkcja ma oficjalnie zadebiutować w 2021 roku, a na konsolach już teraz radzi sobie świetnie, już teraz jest naprawdę świetnym tytułem survivalowym również na komputerach osobistych. Co ciekawe, oferuje tryb dla pojedynczego gracza oraz możliwość rozgrywki w dwie osoby na podzielonym ekranie. Można ją odebrać za darmo w Epic Games Store tylko do 17:00 dnia dzisiejszego, więc radzimy się pospieszyć!

Następny artykuł