Techgame.pl
Stranded Deep rekin

igdb.com

Darmowa gra dla fanów survivalu. Stranded Deep kolejną okazyjną grą na Epic Games

29 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Przepraszam, czy mamy na sali fanów gier survivalowych? Tak? To świetnie! W takim razie z pewnością ucieszy Was nowa darmowa gra od Epic Games Store. W dodatku będzie też idealnym tytułem dla stęsknionych za upałami, gdyż przeniesie nas na gorącą w

  • Darmowa gra survivalowa do 17:00 w Epic Games Store

  • Stranded Deep zmusi nas do przetrwania na pacyficznej wyspie

  • W grze znajdziemy tryb dla pojedynczego gracza oraz tryb rozgrywki dwuosobowej

Jak to w grach survivalowych bywa, w wyniku niefortunnego splotu wydarzeń, lądujemy w wyjątkowo niesprzyjającym przetrwaniu środowisku, w którym musimy sobie poradzić. Zdecydowana większość tego typu gier (i filmów) korzysta z przeraźliwie oklepanego motywu z katastrofą lotniczą. Tak było choćby  w The Forest czy The Long Dark. Ewentualnie nasz bohater był łaskaw sam wleźć w głąb niebezpiecznej dżungli, jak na przykład w Green Hell i teraz musimy go ratować. Standard.

Darmowy survival od Epic Games

Gry survivalowe mają w sobie ten niezwykle uzależniający pierwiastek. Jeśli są zrobione naprawdę dobrze, z łatwością utopimy w nich dziesiątki lub nawet setki godzin. A jeśli oferują tryb multiplayer i zabierzemy się za nie z kilkoma znajomymi… Cóż, mamy materiał na przetrwanie kolejnego lockdownu. Albo dwóch. W porywach do trzech.

Epic najwyraźniej postanowił zrobić ukłon w stronę miłośników lodowatego śniegu, jak i tych, którzy w upale czują się niczym ryby w słonej wodzie. Ryby morskie oczywiście. Na przykład rekiny. Tych spotkamy bowiem w nowej darmowej grze od Epica całkiem sporo. W końcu przeniesiemy się na bliżej nieokreślony środek Pacyfiku.

Stranded Deep - nie daj się zjeść

Choć okładka gry sugeruje, że Stranded Deep jest symulatorem ucieczki lub polowania na rekiny, to jedynie niewielki element całej rozgrywki. Owszem, drapieżnych ryb z pewnością nie unikniemy (czasem dosłownie), ale to nie one stanowią tu oś rozgrywki. A jest nią szeroko pojęte przetrwanie na tropikalnej wyspie.

Jak to zwykle w takich przypadkach bywa, wcielamy się w postać ocalałego z katastrofy lotniczej. Nie jest to specjalnie odkrywcze, ale też nie o fabułę w takich grach chodzi (wyjątek może stanowić Green Hell, które posiada świetnie zrealizowany tryb fabularny). Tutaj naszym głównym zadaniem jest przetrwanie w momencie, gdy nie mamy żadnych szczególnych umiejętności survivalowych (w szkole nie mieli takiego przedmiotu), a musimy sobie jakoś poradzić bez sprzętu, zapasów, planu…

Umieranie na gorącej plaży

Generalnie będzie ciężko, ale to gra survivalowa, więc tak ma być! Będziemy zdobywać pożywienie, robić wyprawy do bogatego w surowce i zatopione przedmioty podwodnego świata, trzymać z całych sił naszą chatkę z liści podczas rozszalałego sztormu oraz zdobywać coraz więcej przydatnych umiejętności i ekwipunku, które pomogą nam w staniu się niezłomnym panem wyspy na Pacyfiku.

Stranded Deep jest co prawda wciąż jedynie we wczesnym dostępie na PC, jednakże, jako iż produkcja ma oficjalnie zadebiutować w 2021 roku, a na konsolach już teraz radzi sobie świetnie, już teraz jest naprawdę świetnym tytułem survivalowym również na komputerach osobistych. Co ciekawe, oferuje tryb dla pojedynczego gracza oraz możliwość rozgrywki w dwie osoby na podzielonym ekranie. Można ją odebrać za darmo w Epic Games Store tylko do 17:00 dnia dzisiejszego, więc radzimy się pospieszyć!

Gabriela Sicińska

Redaktor portalu Techgame, od lat związana z Radiem Aktywnym, gdzie wydawała audycję o grach video. Dawniej pracowała w branży IT jako tester urządzeń i oprogramowania. Od zawsze na czasie z grami i nowinkami astronomicznymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >