Techgame.pl
Remnant: From the Ashes

Steam

W Epic Games Store dwie nowe gry za darmo. Za tydzień prawdziwy hit

7 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Od wczoraj można odbierać kolejne gry z Epic Games Store. Tym razem są to dwa "indyki" - gra logiczna i przygodówka. Za tydzień jednak dostaniemy jedną z najbardziej niedocenionych, ale ciekawych produkcji ostatnich lat.

Epic Games Store znów rozdaje! Nie zapomnijcie zalogować się na swoje konto i przypisać gier do konta

Rozdawnictwa ciąg dalszy

Wojna między Steam, a Epic Games Store eskalowała, gdy druga z tych platform postanowiła zrobić coś, czego do tej pory w takiej skali Steamowi się nie udawało (albo nie było potrzeby). Chodzi tu o ogromne, cotygodniowe rozdawnictwa gier, które zupełnie za darmo można przypisać sobie do konta. Aktualnie darmówki zmieniają się w każdy czwartek i zazwyczaj są to dwie lub trzy gry, z czego choć jedna jest grą "większą". Tym razem tak nie jest, ale za to kolejny tydzień zapowiada się naprawdę fenomenalnie. Warto tu jednak przyznać, że EGS podobnych petard miało już więcej, a my mogliśmy za darmo przypisać do konta Just Cause 4, GTA V czy Kingdom Come: Deliverance. Ten tydzień wygląda jednak ciekawie dla fanów gier indie. 

Dwie gry za darmo na EGS

W tym tygodniu zupełnie za darmo możemy zgarnąć dwa "indyki", które zostaną z nami na zawsze. Mowa tu o Wilmot's Warehouse i 33 out of 10 epizod 1. Wilmot's Warehouse to stosunkowo niezbyt wymagająca stylistycznie gra logiczna, w której jako tytułowy Wilmot musimy ogarnąć i uporządkować nasz magazyn. Tu pojawia się jednak haczyk, bo raz na jakiś czas przychodzą klienci, którzy chcą konretnych rzeczy reprezentowanych przez proste wzory i obrazki na niewielkich kwadratach. Wtedy trzeba działać szybko, aby uzyskać jak najlepszy wynik. Twórcy obiecują możliwość udoskonalnia magazynu, a także rozgrywkę kooperacyjną na współdzielonym ekranie, ale tu potrzeba co najmniej jednego kontrolera. 33 out of 10 to z kolei epizodyczna gra przygodowa stylizowana na sticom, a my możemy zgarnąć pierwszy epizod "Welcome To Shovelworks". Wcielamy się tu w deweloperów chcących stworzyć grę, która zdobędzie większą ocenę, niż 3/10, a przy okazji będziemy uczestniczyć w różnych absurdalnych wydarzeniach, oglądać fabularne przerywniki i grać w wiele minigier. 

A za tydzień - petarda

Wiemy też, co EGS zaoferuje za tydzień - The Alto Collection i Remnant: From the Ashes. O ile pierwsza z nich to zestaw dwóch części przyjemnego endless runnera znanego z urządzeń mobilnych, o tyle Remnant to niewzykle niedoceniona produkcja twórców Darksiders III. Remnant opowiada historię o postapoliptycznym świecie nawiedzonym przez pokraczne stworzenia. Jesteśmy jednym z ocalałych i musimy walczyć o przetrwanie. Ważne tu jest, że twórcy postawili na przeniesienie do kooperacyjnej strzelanki gatunku soulslike, a więc gra stawia nas przed nie lada wyzwaniem. Do wyboru mamy granie samotnie albo w trzyosobowej drużynie.

Podobne artykuły

Logo Xbox

Gry

Jak grać w chmurze dzięki Xbox Game Pass?

Czytaj więcej >
Monster Slayer

Gry

Premiera nowego Wiedźmina tuż za rogiem. Co wiemy o The Witcher: Monster Slayer?

Czytaj więcej >
Netflix

Gry

Netflix wchodzi w świat gamingu? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
Wildstar

Gry

Gry, które umarły. Pamiętacie te tytuły MMORPG?

Czytaj więcej >
Heroes of might and Magic 3

Gry

Nieśmiertelne gry. Nadal w nie gramy pomimo upływu lat

Czytaj więcej >
Deathloop

Gry

5 najciekawszych tytułów z tegorocznego State of Play. Premiery tuż za rogiem!

Czytaj więcej >