Techgame.pl
Screen z gry Inside przedstawiający bohatera na tle ludzkich zombie

Steam

Na Epic Games Store wciąż możecie odebrać świetną grę. Mroczna zręcznościówka Inside za darmo

25 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Łukasz Kopciński

Udostępnij:

Epic Games Store od swojego startu na kilka sposobów próbuje przekonać do siebie użytkowników. W okresie świątecznym zintensyfikował typowe rozdawanie gier, zwiększając częstotliwość do jednej dziennie. Jest jeszcze czas na odebranie

  • Epic Games Store codziennie do końca roku rozdaje grę

  • Wśród prawdopodobnych tytułów nie brakuje dobrych produkcji

  • Do naprawdę udanych projektów należy dzisiejszy Inside

  • Po 17:00 powinien pojawić się wysoko oceniany dungeon crawler

Właściciele Epic Games Store wiedzieli, że zawalczyć o pozycję Steama mogą jedynie czymś... epickim. Do wyróżniających platformę działań należy regularne wypuszczanie darmowych gier oraz starania o pecetową ekskluzywność wybranych tytułów.

Epicki bój o klienta

Niestety (?) tuż przed akcją pojawiły się przecieki odnośnie listy gier, które Epic podaruje chętnym. Tym którzy cenią element zaskoczenia, było to nie na rękę, z kolei niecierpliwym dało obraz czego się spodziewać.

Pojawił się więcej niż jeden spis domniemanych darmówek, ale pierwszy katalog był z gatunku tych zbyt pięknych, aby były prawdziwe. Na sfałszowanej liście mieliśmy więc takie pozycje jak Horizon: Zero Dawn, Borderlands 3, Far Cry 5, Ghost Recon: Breakpoint.

Epic w przeszłości potrafił zaskoczyć naprawdę głośnym tytułem jak Grand Theft Auto V, stąd tliła się pewna nadzieja, iż platforma zaszokuje jeszcze bardziej. Poza GTA V na przestrzeni roku przez określony czas otrzymać można było niewiele mniej imponujące, znane gry pokroju Watch Dogs 2, Just Cause 4, Kingdom Come: Deliverance, Assassin's Creed: Syndicate, Civilization VI, Remnant, Total War: Troy (w dniu premiery!), Football Manager 2020, Blair Witch, Ghostbusters, Pillars of Eternity: Definitive Edition oraz Tyranny: Gold Edition.

W kontekście takiej plejady znakomitości błędny spis dawał tycie szanse na powtórkę. Jednakże niedługo później opublikowano kolejną rozpiskę, a tam znalazły się już zdecydowanie bardziej przyziemne propozycje.

Nawet jednak wiarygodnie wyglądająca lista, która na dodatek szybko została potwierdzona przez faktyczny stan rzeczy, nie musi być ostateczną. Historia zna przykłady pewnych korekt zapowiedzianych tytułów. Jednym z takich przypadków była rezygnacja z bezpłatnego udostępnienia Conan: Exiles pół roku temu.

Wewnątrz psychodelicznego świata

Bazując zatem na tym co wiemy, Epic Games Store przygotował na świąteczny okres gry skromniejsze. Nadal w wielu przypadkach grywalne i powszechnie lubiane, ale nie jest to festiwal produkcji AAA.

Jedną z takich małych perełek jest z pewnością aktualnie oferowane Inside. To tytuł minimalistyczny, który stawia na klimat i opowieść. Nie oferuje rozmachu i wodotrysków znanych z wielkobudżetowych hitów, ale angażuje artystycznymi aspektami.

Atmosfera jest gęsta i mroczna. W ten niepokojący świat wrzucony został chłopiec, co potęguje wrażenie przytłoczenia i nieporadności. W ramach rozgrywki kontrolowana postać skrada się, rozwiązuje łamigłówki, a czasem ucieka przed niebezpieczeństwami.

Klasyk gier indie do odebrania będzie do godziny 17:00 w Pierwszy Dzień Świąt. Potem zastąpi go prawdopodobnie kolejny ceniony projekt niezależnego studia - Darkest Dungeon.

Znajdujemy się na półmetku rozdawnictwa, gdyż akcja potrwa aż do 31 grudnia 2020 roku. Poza tym warto zwrócić uwagę na świąteczną wyprzedaż, na której dzięki rabatowemu kuponowi znaleźć można świetne okazje.

Podobne artykuły

Logo Xbox

Gry

Jak grać w chmurze dzięki Xbox Game Pass?

Czytaj więcej >
Monster Slayer

Gry

Premiera nowego Wiedźmina tuż za rogiem. Co wiemy o The Witcher: Monster Slayer?

Czytaj więcej >
Netflix

Gry

Netflix wchodzi w świat gamingu? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
Wildstar

Gry

Gry, które umarły. Pamiętacie te tytuły MMORPG?

Czytaj więcej >
Heroes of might and Magic 3

Gry

Nieśmiertelne gry. Nadal w nie gramy pomimo upływu lat

Czytaj więcej >
Deathloop

Gry

5 najciekawszych tytułów z tegorocznego State of Play. Premiery tuż za rogiem!

Czytaj więcej >