Techgame.pl
alan wake steam

Steam

Epic Games wyda dwie tajemnicze gry studia Remedy

27 Marca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Legendarne studio Remedy nieco rozjaśniło wątpliwości dotyczące planowanych gier. Po ogromnym sukcesie Control, twórcy zajmą się "najambitniejszym projektem" w historii studia. Czy doczekamy się kolejnego Alana Wake'a?

Fińskie studio Remedy to znak jakości sam w sobie - niemal każda od nich gra cechowała się wyjątkowym podejściem do opowiadania historii. Dowiedzieliśmy się, że studio skupia się aktualnie na dwóch grach.

Remedy i Max Payne

Remedy zasłynęło w świadomości masowego odbiorcy za sprawą jednej z najważniejszych gier, jakie powstały - Maxa Payne'a. Produkcja traktująca o gliniarzu mszczącego się za śmierć rodziny zasłynęła niecodziennym sposobem opowiadania historii i trybem "bullet time", w którym mogliśmy spowalniać czas podczas strzelanin. Wszystko było widowiskowe i zostało świetnie przyjęte, więc studio opracowało kolejną część. Potem, przez lata i w bólach powstawał Alan Wake, czyli jeden z moich faworytów najlepszych gier w historii. Produkcja po raz kolejny odznaczała się świetną narracją i dla fanów powieści grozy czy Stephena Kinga okazała się spełnieniem marzeń. Od tamtej pory fani na całym świecie wyczekują informacji o kontynuacji, jednak Remedy od dłuższego czasu potwierdza, że ma w pamięci Alana Wake'a, ale skupia się na innych polach eksploatacji. Kolejna produkcja to growy serial Quantum Break, a w zeszłym roku ukazał się dziwny i "Lynchowski" Control. 

Nowe gry w drodze

Studio Remedy potwierdziło, że w produkcji znajdują się obecnie dwie gry, zaś dyrektor kreatywny - Sam Lake, wyjawił na Twitterze nieco więcej informacji. Jedna z produkcji to "najambitniejsza pozycja" w historii studia i jest na etapie pre-produkcji, zaś druga to tytuł osadzony w tym samym uniwersum, ale mniejszego kalibru. Nigdzie nie ma informacji dotyczących o jakie uniwersum chodzi, jednak po sukcesie Control i powiązaniu tej gry niejako z Alanem Wake'em można założyć, że deweloperzy skupią się na rozwinięciu wykreowanego przez nich świat. Sam nie zdziwiłbym się, gdyby do świata Control wrzucili też jeszcze Quantum Break, a sama gra byłaby crossoverem ambitniejszym niż Avengers: Koniec Gry. Na razie jednak musimy poczekać na oficjalne zapowiedzi. Wiemy jednak, że wydawcą gier jest Epic Games, więc zapewne szykują się kolejne gry na wyłączność dla Epic Games Store.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >