Techgame.pl
Tatsuo, 80-letni Japończyk prezentuje swój obraz tworzony w programie Microsoft Excel. Starszy mężczyzna trzyma obraz na środku pokoju. W tle inne obrazy.

YouTube/GreatBigStory

Niesamowite obrazy tworzone w Excelu. 80-letni Japończyk pokazał swoje nietypowe hobby

8 Lipca 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Obsługa Excela to standardowa pozycja w CV praktycznie każdego. Nie wszyscy jednak opanowali pracę w tym programie na takim poziomie jak Tatsuo Horiuchi z Japonii. 80-letni Japończyk jest prawdopodobnie najlepszym artystą, który tworzy swoje dzieła

Microsoft Excel nie musi służyć jedynie do nudnych kalkulacji, a jego funkcje nie ograniczają się do sumowania, różnicowania i innych tego typu księgowych rzeczach. Microsoft Excel może być piękny.

Hobby na emeryturę

Tatsuo prawie 20 lat temu przeszedł na emeryturę i postanowił znaleźć sobie nowe hobby. Jego zainteresowania pokierowały go w stronę sztuki, nie chciał jednak wydawać zbyt wielu pieniędzy na farby, pędzle i inne materiały do malowania. Postawił więc na sztukę cyfrową. W momencie, kiedy każdy otworzyłby program pokroju Paint, japoński senior podjął inną decyzję, postanowił tworzyć w Excelu. Jak sam podkreśla, ten program daje mu większe możliwości, ma więcej funkcjonalności i jest prostszy w obsłudze.

Pierwsze obrazy i nagrody

Jak podkreśla sam zainteresowany, pierwsze trzy lata zleciały mu na tworzeniu prostych rysunków rzeczy, które miał w zasięgu wzroku. Były to głównie warzywa i owoce. Kolejne trzy lata, to nauka łączenia różnych motywów w taki sposób, aby stworzyć obraz. Po czasie Tatsuo stał się na tyle dobry w tworzeniu “excelowych” obrazów, że zdobył nawet pierwszą nagrodę w konkursie Excel Autoshape Art. Contest, który zrzesza artystów tego typu. Ponadto, obrazy krewkiego Japończyka w swoich zbiorach umieściło nawet lokalne Muzeum Sztuki w Gumna. 

Zobacz wideo

Podobne artykuły

Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >
Smart

Technologie

Bielizna monitorująca nasz organizm. Inteligentne majtki wchodzą na rynek

Czytaj więcej >
Oculus Quest 2

Technologie

Gogle Oculus Quest 2 bez obowiązkowej integracji z Facebookiem. Prywatność jednak kosztuje

Czytaj więcej >
Mars

Technologie

Znamy datę lądowania nowego łazika na Marsie. Chiny idą jak burza

Czytaj więcej >