Techgame.pl > Technologie > Niesamowite obrazy tworzone w Excelu. 80-letni Japończyk pokazał swoje nietypowe hobby
Stanisław Janowski
Stanisław Janowski 19.03.2022 05:25

Niesamowite obrazy tworzone w Excelu. 80-letni Japończyk pokazał swoje nietypowe hobby

Tatsuo, 80-letni Japończyk prezentuje swój obraz tworzony w programie Microsoft Excel. Starszy mężczyzna trzyma obraz na środku pokoju. W tle inne obrazy.
YouTube/GreatBigStory

Microsoft Excel nie musi służyć jedynie do nudnych kalkulacji, a jego funkcje nie ograniczają się do sumowania, różnicowania i innych tego typu księgowych rzeczach. Microsoft Excel może być piękny.

Hobby na emeryturę

Tatsuo prawie 20 lat temu przeszedł na emeryturę i postanowił znaleźć sobie nowe hobby. Jego zainteresowania pokierowały go w stronę sztuki, nie chciał jednak wydawać zbyt wielu pieniędzy na farby, pędzle i inne materiały do malowania. Postawił więc na sztukę cyfrową. W momencie, kiedy każdy otworzyłby program pokroju Paint, japoński senior podjął inną decyzję, postanowił tworzyć w Excelu. Jak sam podkreśla, ten program daje mu większe możliwości, ma więcej funkcjonalności i jest prostszy w obsłudze.

Pierwsze obrazy i nagrody

Jak podkreśla sam zainteresowany, pierwsze trzy lata zleciały mu na tworzeniu prostych rysunków rzeczy, które miał w zasięgu wzroku. Były to głównie warzywa i owoce. Kolejne trzy lata, to nauka łączenia różnych motywów w taki sposób, aby stworzyć obraz. Po czasie Tatsuo stał się na tyle dobry w tworzeniu “excelowych” obrazów, że zdobył nawet pierwszą nagrodę w konkursie Excel Autoshape Art. Contest, który zrzesza artystów tego typu. Ponadto, obrazy krewkiego Japończyka w swoich zbiorach umieściło nawet lokalne Muzeum Sztuki w Gumna. 

Zobacz wideo

Powiązane