Techgame.pl
Fable II

Microsoft

Nieoficjalnie: Microsoft za kilka dni zapowie nowe Fable

20 Lipca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Kojarzycie jeszcze Fable? Niespełnione obietnice Petera Molyneux? Nowe plotki sugerują, że lada dzień zostanie zapowiedziana nowa, pełnoprawna część znanej serii. Ma się to zdarzyć podczas Xbox Game Showcase.

Fable to gra legenda, jednak kolejne jej części okazywały się co najwyżej "niespełnionymi obietnicami". Być może najnowsza część dorówna wielkim grom RPG.

Fable i senne marzenia

Gdy w 2005 roku na świat przyszło pierwsze Fable, krytycy i gracze nieco się zdziwili. No bo w końcu ten niezwykle klimatyczny RPG osadzony w świecie fantasy oferował cąłkiem sporo i był naprawdę udany, ale projektant, będący legendą branży, czyli Peter Molyneux nie spełnił wszystkiego, co obiecywał. W kolejnych latach okazało się, że takie obietnice bez pokrycia to w zasadzie jego wizytówka. Fable odznaczało się całkiem sporą dowolnością i specyficznym podejściem, w końcu porzeżywaliśmy całą historię bohatera - od bycia dzieckiem do zostania wielkim herosem! Kolejne części były już "całkiem niezłe", ale nie na tyle, aby spełnić wszystkie (kolejne) obietnice.

Nadchodzi nowe Fable?

Okazuje się, że fani marki (brutalnie zduszeni poprzez ostatnią, wydaną na Kinecta część Fable: The Journey), mogą liczyć na kontynuuację. Choć są to informacje nieoficjalne, brzmią całkiem prawdopodobnie. W końcu Microsoft od lat ma plany do powrotu do marki, poprzez co-opową grę, a nawet MMO czy pełnoprawną, czwartą część cyklu - wszystkie zostały skasowane. W końcu deweloperzy z MIcrosoft Games Studios powołali do życia nowe konta w serwisach społecznościowych należące do marki Fable. Rzekomo nie w celu promowania kolejnej części. 

Nowa część serii fantasy w ciągu paru dni

Najnowsze doniesienia pochodzą od znanego branżowego insidera, Klobrille'a. Jego zdaniem już podczas nadchodzącego pokazu gier na Xbox Series X, czyli wydarzenia Xbox Game Showcase, możemy liczyć na pierwszy trailer produkcji. Jednocześnie tłumaczy on, że nic więcej nie zobaczymy oprócz kilku pre-renderowanych scenek. Pozostaje czekać do 23 lipca, aby się przekonać. Wydarzenie będzie transmitowane od godziny 18:00.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >