Fable II
Źródło: Microsoft

Nieoficjalnie: Microsoft za kilka dni zapowie nowe Fable

Artur ŁokietekArtur Łokietek
20 Lipca 2020

Kojarzycie jeszcze Fable? Niespełnione obietnice Petera Molyneux? Nowe plotki sugerują, że lada dzień zostanie zapowiedziana nowa, pełnoprawna część znanej serii. Ma się to zdarzyć podczas Xbox Game Showcase.

Fable to gra legenda, jednak kolejne jej części okazywały się co najwyżej "niespełnionymi obietnicami". Być może najnowsza część dorówna wielkim grom RPG.

Fable i senne marzenia

Gdy w 2005 roku na świat przyszło pierwsze Fable, krytycy i gracze nieco się zdziwili. No bo w końcu ten niezwykle klimatyczny RPG osadzony w świecie fantasy oferował cąłkiem sporo i był naprawdę udany, ale projektant, będący legendą branży, czyli Peter Molyneux nie spełnił wszystkiego, co obiecywał. W kolejnych latach okazało się, że takie obietnice bez pokrycia to w zasadzie jego wizytówka. Fable odznaczało się całkiem sporą dowolnością i specyficznym podejściem, w końcu porzeżywaliśmy całą historię bohatera - od bycia dzieckiem do zostania wielkim herosem! Kolejne części były już "całkiem niezłe", ale nie na tyle, aby spełnić wszystkie (kolejne) obietnice.

Sony zabrało głos w sprawie premiery PlayStation 5Sony zabrało głos w sprawie premiery PlayStation 5Czytaj dalej

Nadchodzi nowe Fable?

Okazuje się, że fani marki (brutalnie zduszeni poprzez ostatnią, wydaną na Kinecta część Fable: The Journey), mogą liczyć na kontynuuację. Choć są to informacje nieoficjalne, brzmią całkiem prawdopodobnie. W końcu Microsoft od lat ma plany do powrotu do marki, poprzez co-opową grę, a nawet MMO czy pełnoprawną, czwartą część cyklu - wszystkie zostały skasowane. W końcu deweloperzy z MIcrosoft Games Studios powołali do życia nowe konta w serwisach społecznościowych należące do marki Fable. Rzekomo nie w celu promowania kolejnej części.

Użył Menedżera Zadań, aby zagrać w DOOMa. W taki sposób jeszcze nikt nie grałUżył Menedżera Zadań, aby zagrać w DOOMa. W taki sposób jeszcze nikt nie grałCzytaj dalej

Nowa część serii fantasy w ciągu paru dni

Najnowsze doniesienia pochodzą od znanego branżowego insidera, Klobrille'a. Jego zdaniem już podczas nadchodzącego pokazu gier na Xbox Series X, czyli wydarzenia Xbox Game Showcase, możemy liczyć na pierwszy trailer produkcji. Jednocześnie tłumaczy on, że nic więcej nie zobaczymy oprócz kilku pre-renderowanych scenek. Pozostaje czekać do 23 lipca, aby się przekonać. Wydarzenie będzie transmitowane od godziny 18:00.

Zobacz także:

  1. Bloodborne jak Zelda. Fan stworzył 16-bitową wersję gry From Software
  2. Nieoficjalnie: Nowy Splinter Cell w drodze. Informację zdradził aktor dubbingowy
  3. Gracze protestują przeciwko Rockstar Games. Twórca gier o nich zapomniał
  4. Diablo 2 w 4K i 60 FPS. Gra wygląda po prostu przepięknieNastępny artykuł