Facebook Avatars
Źródło: Facebook/Mark Zuckerberg

Facebook Avatars już w Polsce. Jak stworzyć własnego awatara?

Artur ŁokietekArtur Łokietek
18 Maja 2020

Facebook Avatars doczekało się oficjalnego uruchomienia Polsce. Teraz użytkownicy tego serwisu mogą korzystać z własnych awatarów w messengerze czy w komentarzach pod postami. Tłumaczymy, w jaki sposób aktywować funkcję i stworzyć własnego awatara.

Facebook Avatars, zapowiadane szumnie w zeszłym roku, doczekało się oficjalnego startu w naszym kraju. Jak włączyć tę funkcję?

Facebook Avatars

Przed paroma dniami nowa funkcja najpopularniejszego serwisu społecznościowego doczekała się uruchomienia dla ograniczej grupy użytkowników w Polsce. Zgodnie z komunikatem prasowym serwisu, Facebook Avatars miało niebawem trafić do wszsytkich posiadaczy konta w serwisie. Teraz w końcu to nastąpiło - już bez problemów możemy korzystać ze swojej podobizny nie tylko jako bohatera naklejek w rozmowach w messengerze, ale też w samym serwisie, między innymi w sekcji komentarzy. Sasmo wprowadzenie funkcji to odpowiedź serwisu na bijącą popularność usługę Bitmoji, która również pozwala na stworzenie swojej wirtualnej podobizny. Na ten moment wygląda na to, że z Facebook Avatars może korzystać każdy w Polsce, oczywiście należy pamiętać o posiadaniu zaktualizowanej wersji samego serwisu, jak i Messengera.

Jak stworzyć własnego awatara na Facebooku?

Do celu stworzenia naszej wirtualnej podobizny potrzebujemy smartfona z Facebookiem i Messengerem, internetu i... w zasadzie tylko tyle. Funkcja teoretycznie powinna przywitać użytkowników, jednak jeśli tak się nie stanie, wystarczy kliknąć na wysuwane menu oznaczone trzema kreskami, wybrać opcję "Zobacz więcej" i tam "Avatars" (widoczne na zdjęciu na dole). Przeniesie nas to do menu customizacji naszego własnego awatara. Tam zostanie dokładnie poinstruowani co możemy wybrać (a możemy całkiem sporo - różne odcienie skóry, ubrania czy fryzury), a na końcu dostaniemy wreszcie możliwość używania specjalnych naklejek z naszą podobizną.

Obrazy techgame

Obrazy techgame

Zobacz także:

  1. W ciągu paru lat może pojawić się pierwszy na świecie bilioner. Kto nim zostanie?
  2. Kolejny cios w Huawei. Firma nie będzie mogła korzystać z amerykańskiego sprzętu lub oprogramowania
  3. Oficjalne oświadczenie Plusa w sprawie sieci 5G
  4. Xiaomi zapowiada nowy smartwatch - Huami Amazfit Ares zachwyca designemNastępny artykuł