Techgame.pl
Facebook Avatars

Facebook/Mark Zuckerberg

Facebook Avatars już w Polsce. Jak stworzyć własnego awatara?

18 Maja 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Facebook Avatars doczekało się oficjalnego uruchomienia Polsce. Teraz użytkownicy tego serwisu mogą korzystać z własnych awatarów w messengerze czy w komentarzach pod postami. Tłumaczymy, w jaki sposób aktywować funkcję i stworzyć własnego a

Facebook Avatars, zapowiadane szumnie w zeszłym roku, doczekało się oficjalnego startu w naszym kraju. Jak włączyć tę funkcję?

Facebook Avatars

Przed paroma dniami nowa funkcja najpopularniejszego serwisu społecznościowego doczekała się uruchomienia dla ograniczej grupy użytkowników w Polsce. Zgodnie z komunikatem prasowym serwisu, Facebook Avatars miało niebawem trafić do wszsytkich posiadaczy konta w serwisie. Teraz w końcu to nastąpiło - już bez problemów możemy korzystać ze swojej podobizny nie tylko jako bohatera naklejek w rozmowach w messengerze, ale też w samym serwisie, między innymi w sekcji komentarzy. Sasmo wprowadzenie funkcji to odpowiedź serwisu na bijącą popularność usługę Bitmoji, która również pozwala na stworzenie swojej wirtualnej podobizny. Na ten moment wygląda na to, że z Facebook Avatars może korzystać każdy w Polsce, oczywiście należy pamiętać o posiadaniu zaktualizowanej wersji samego serwisu, jak i Messengera. 

Jak stworzyć własnego awatara na Facebooku?

Do celu stworzenia naszej wirtualnej podobizny potrzebujemy smartfona z Facebookiem i Messengerem, internetu i... w zasadzie tylko tyle. Funkcja teoretycznie powinna przywitać użytkowników, jednak jeśli tak się nie stanie, wystarczy kliknąć na wysuwane menu oznaczone trzema kreskami, wybrać opcję "Zobacz więcej" i tam "Avatars" (widoczne na zdjęciu na dole). Przeniesie nas to do menu customizacji naszego własnego awatara. Tam zostanie dokładnie poinstruowani co możemy wybrać (a możemy całkiem sporo - różne odcienie skóry, ubrania czy fryzury), a na końcu dostaniemy wreszcie możliwość używania specjalnych naklejek z naszą podobizną. 

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >