Urodzony 14 maja 1984 roku amerykański przedsiębiorca, twórca serwisu społecznościowego Facebook. Jest dość kontrowersyjną osobowością, głównie przez szum medialny narosły wokół Facebooka i jego praktyk.
Facebook Avatars, zapowiadane szumnie w zeszłym roku, doczekało się oficjalnego startu w naszym kraju. Jak włączyć tę funkcję?
Facebook przedstawił ideę zdobywania próbek głosowych swoich użytkowników za pomocą aplikacji Viewpoints. Każdy zainteresowany (ale nie w Polsce, gdzie aplikacja jeszcze nie działa) może zapisać się do programu, który polega na nagraniu wypowiadanych przez siebie słów "Hey Portal", a następnie wypowiedzenia imienia dowolnej osoby z listy swoich znajomych. Trzeba będzie powtórzyć te słowa łącznie 10 razy, ale z imionami innych znajomych. Każdą z sentencji powtórzymy dwukrotnie. Za jedną paczkę próbek głosowych portal społecznościowy zapłaci 200 punktów w aplikacji Viewpoints. Problem polega na tym, że w celu wykonania transferu z punktów na pieniądze trzeba ich uzbierać 1000. Wtedy i tak użytkowników dostaje 5 USD. Facebook zapowiada, że pojedyńczy uczestnik programu będzie mógł zostać poproszony o wykonanie zadania pięć razy, czyli akurat tyle, aby wypłacić zarobki i wydać je na ziołowe cukierki na gardło. Cała akcja ma na celu pomoc w rozwoju AI, w szczególności technologii rozpoznawania mowy.
W dobie globalnej pandemii koronawirusa, dzieci mają utrudniony kontakt zarówno ze swoimi równieśnikami, jak i nauczycielami. Ma to zmienić aplikacja Messenger Kids, nad którą prace trwały od lat.
Mark Zuckerberg w rozmowie z portalem The Verge przedstawił nowości, które w przeciągu najbliższych dni pojawią się w serwisach zarządzanych przez Facebooka. Mowa tu o komunikatorze Messenger, WhatsApp, Instagramie i FB Portal.
Hakowanie mózgów? Eksterminacja ludzkości? Samoświadome AI? To tylko niektóre z zagrożeń, które czyhają na nas wraz z postępem technologicznym.