Logo Messenger Kids
Źródło: Facebook

Messenger Kids od Facebooka startuje w 70 krajach

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
22 Kwietnia 2020

Skupiający się na konwersacjach między dziećmi (ale nie tylko) Messenger Kids zostanie dzisiaj udostępniony w 70 państwach. Prace nad nim trwały dosyć długo.

W dobie globalnej pandemii koronawirusa, dzieci mają utrudniony kontakt zarówno ze swoimi równieśnikami, jak i nauczycielami. Ma to zmienić aplikacja Messenger Kids, nad którą prace trwały od lat.

W USA od 2017 roku

Aplikacja dostępna była w Stanach Zjednoczonych już w 2017 roku. Przez ten czas Facebook pracował jednak cały czas nad usprawnieniem funkcjonalności komunikatora dla dzieci. Ze względu na zamknięcie szkół z powodu pandemii wirusa SARS-CoV-2, gigant społecznościowy postanowił udostępnić aplikację w 70 państwach. Razem z wypuszczeniem aplikacji na szerokie wody, producent wprowadził kilka usprawnień w jej działaniu.

Więcej możliwości dla dzieci

Od samego początku istnienia aplikacji, to rodzice mieli ostatnie zdanie, jeżeli chodzi o osoby, z którymi mogą rozmawiać ich dzieci. Co prawda to się nie zmienia, dzieci dostały jednak trochę więcej swobody, mogą teraz samodzielnie dodawać się do znajomych, rodzice wciąż widzą wszystkie zmiany na profilach swoich pociech i mogą je w 100% kontrolować, nie muszą jednak sami zatwierdzać wszystkich zaproszeń ręcznie.
Zmiany dotyczą również konwersacji grupowych tworzonych w aplikacji. Od teraz rodzice będą mogli dodawać do konwersacji innych dorosłych (np. nauczycieli, opiekunów, trenerów), którzy mogą mieć wpływ na rozwój ich dzieci podczas lockdownu.

Kontrowersje

Aplikacja ze względu na swoją charakterystykę wzbudziła swego czasu sporo kontrowersji. W zeszłym roku błąd w aplikacji pozwalał dzieciom tworzyć konwersacje z osobami, których nie zatwierdziły ich rodzice. Sprawa dotarła do amerykańskiego kongresu, senatorzy zwrócili uwagę władzom Facebooka, aby te bardziej skupiły się na bezpieczeństwie i prywatności w aplikacji. Większość opisanych funkcji dostępnych będzie na terenie Stanów Zjednoczonych od dzisiaj, w innych krajach będą one wprowadzane w niedalekiej przyszłości. W momencie pisania tego tekstu, aplikacja nie była dostępna na terenie Polski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zdaniem Elona Muska, nowy pojazd Tesli będzie mógł unosić się na wodzie
  2. Facebook zainwestował prawie 6 mld dolarów w Indiach! Największa inwestycja od czasu WhatsAppa
  3. Nadchodzi nowy flagowiec Samsunga. Jak będą wyglądały specyfikacje?
  4. WWDC 2020 tylko w sieci? Apple przygotowuje się na czerwcową konferencję

Następny artykuł