Techgame.pl
Logo Messenger Kids

Facebook

Messenger Kids od Facebooka startuje w 70 krajach

22 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Skupiający się na konwersacjach między dziećmi (ale nie tylko) Messenger Kids zostanie dzisiaj udostępniony w 70 państwach. Prace nad nim trwały dosyć długo.

W dobie globalnej pandemii koronawirusa, dzieci mają utrudniony kontakt zarówno ze swoimi równieśnikami, jak i nauczycielami. Ma to zmienić aplikacja Messenger Kids, nad którą prace trwały od lat.

W USA od 2017 roku

Aplikacja dostępna była w Stanach Zjednoczonych już w 2017 roku. Przez ten czas Facebook pracował jednak cały czas nad usprawnieniem funkcjonalności komunikatora dla dzieci. Ze względu na zamknięcie szkół z powodu pandemii wirusa SARS-CoV-2, gigant społecznościowy postanowił udostępnić aplikację w 70 państwach. Razem z wypuszczeniem aplikacji na szerokie wody, producent wprowadził kilka usprawnień w jej działaniu.

Więcej możliwości dla dzieci

Od samego początku istnienia aplikacji, to rodzice mieli ostatnie zdanie, jeżeli chodzi o osoby, z którymi mogą rozmawiać ich dzieci. Co prawda to się nie zmienia, dzieci dostały jednak trochę więcej swobody, mogą teraz samodzielnie dodawać się do znajomych, rodzice wciąż widzą wszystkie zmiany na profilach swoich pociech i mogą je w 100% kontrolować, nie muszą jednak sami zatwierdzać wszystkich zaproszeń ręcznie.  Zmiany dotyczą również konwersacji grupowych tworzonych w aplikacji. Od teraz rodzice będą mogli dodawać do konwersacji innych dorosłych (np. nauczycieli, opiekunów, trenerów), którzy mogą mieć wpływ na rozwój ich dzieci podczas lockdownu.

Kontrowersje

Aplikacja ze względu na swoją charakterystykę wzbudziła swego czasu sporo kontrowersji. W zeszłym roku błąd w aplikacji pozwalał dzieciom tworzyć konwersacje z osobami, których nie zatwierdziły ich rodzice. Sprawa dotarła do amerykańskiego kongresu, senatorzy zwrócili uwagę władzom Facebooka, aby te bardziej skupiły się na bezpieczeństwie i prywatności w aplikacji. Większość opisanych funkcji dostępnych będzie na terenie Stanów Zjednoczonych od dzisiaj, w innych krajach będą one wprowadzane w niedalekiej przyszłości. W momencie pisania tego tekstu, aplikacja nie była dostępna na terenie Polski.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >