Techgame.pl
Far Cry 6 zwiastun Ubisoft

Ubisoft Polska - wideo - https://youtu.be/GWKiSG0ybq4

Far Cry 6: znamy datę premiery, pokazano pierwsze screeny. Gra nie trafi na Steam

13 Lipca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Podczas wczorajszej konferencji Ubisoft Forward 2020 pokazano pierwszy zwiastun Far Cry 6. Mamy również pierwsze screeny prezentujące rozgrywkę i znamy datę premiery. Deweloperzy przekazali również pierwsze informacje o grze. Zapowiada się o

Far Cry 6 po wcześniejszych przeciekach został oficjalnie pokazany. Co ciekawe - gra nie pojawi się na Steam. 

Far Cry 6 ze zwiastunem

Ubisoft przedstawił na pierwszy trailer produkcji oraz podzielił się pierwszymi informacjami, które pokrywają się z wcześniejszymi doniesieniami. Tym razem wcielimy się w cżłonka ruchu oporu, którego głównym zadaniem będzie obalenie reżimu Antona Castillo sprawującego krwawe rządy na fikcyjnej egzotycznej wyspie Yara. Tym razem gra zaoferuje nam coś, czego w serii było do tej pory próżno szukać - prawdziwe miejskie przestrzenie wraz z galeriami handlowymi, wysokimi blokowiskami i krętymi uliczkami. Oczywiście pojawią się także obszary niezamieszkane - góry, tropikalne lasy czy rozległe plaże. 

Wojna partyzancka

Do tej pory prawdziwej wojny partyzanckiej w grach za bardzo nie było - ot, seria Homefront. Ubisoft stawia na przeniesienie wszelkich partyzankich działań (inspirowanych Kubą przełomu lat 50. i 60.), wraz z takimże arsenałem. Na załączonych screenach widzimy m.in. karabin z celownikiem z puszki po sardyknach... Nie zmienia to faktu, że po raz pierwszy w serii mamy ścierać się nie z szeregowymi bojownikami, a z prawdziwą armią - pojawią się czołgi, niebezpieczne konwoje i duża licza wrogów do ubicia. 

Far Cry 6 - data premiery

Ubisoft pokazał również pierwszy trailer produkcji, który na chwilę przed samym wydarzeniem zdążył wycieknąć. Deweloperzy zaznaczają, że bardzo istotne w fabule będą relacje dyktatora ze swoim 13-letnim synem, Diego. Wedle niektórych internetowych teorii konspiracyjnych, może się okazać, że mały Diego to tak naprawdę znany z Far Cry 3 Vaas Montenegro, jednak nie zostało to w żaden sposób potwierdzone przez Ubisoft. WIemy nastomiast, że premiera produkcji wyznaczona została na 18 lutego 2021 roku, a Far Cry 6 trafi na PC, Xbox Series X i PlayStation 5 oraz streamingowe Google Stadia. Poinformowano jednocześnie, że wersja PC Far Cry 6 nie trafi na Steam, a wyłącznie na Uplay i Epic Games Store. Pamiętajmy jednak, że każda gra Ubisoftu kupiona u zewnętrznego dystrybutora i tak wymaga aktywacji poprzez Uplay. 

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >