Far Cry 6 zwiastun Ubisoft
Źródło: Ubisoft Polska - wideo - https://youtu.be/GWKiSG0ybq4

Far Cry 6: znamy datę premiery, pokazano pierwsze screeny. Gra nie trafi na Steam

Artur ŁokietekArtur Łokietek
13 Lipca 2020

Podczas wczorajszej konferencji Ubisoft Forward 2020 pokazano pierwszy zwiastun Far Cry 6. Mamy również pierwsze screeny prezentujące rozgrywkę i znamy datę premiery. Deweloperzy przekazali również pierwsze informacje o grze. Zapowiada się obiecująco!

Far Cry 6 po wcześniejszych przeciekach został oficjalnie pokazany. Co ciekawe - gra nie pojawi się na Steam.

Far Cry 6 ze zwiastunem

Ubisoft przedstawił na pierwszy trailer produkcji oraz podzielił się pierwszymi informacjami, które pokrywają się z wcześniejszymi doniesieniami. Tym razem wcielimy się w cżłonka ruchu oporu, którego głównym zadaniem będzie obalenie reżimu Antona Castillo sprawującego krwawe rządy na fikcyjnej egzotycznej wyspie Yara. Tym razem gra zaoferuje nam coś, czego w serii było do tej pory próżno szukać - prawdziwe miejskie przestrzenie wraz z galeriami handlowymi, wysokimi blokowiskami i krętymi uliczkami. Oczywiście pojawią się także obszary niezamieszkane - góry, tropikalne lasy czy rozległe plaże.

Obrazy techgame

Wojna partyzancka

Do tej pory prawdziwej wojny partyzanckiej w grach za bardzo nie było - ot, seria Homefront. Ubisoft stawia na przeniesienie wszelkich partyzankich działań (inspirowanych Kubą przełomu lat 50. i 60.), wraz z takimże arsenałem. Na załączonych screenach widzimy m.in. karabin z celownikiem z puszki po sardyknach... Nie zmienia to faktu, że po raz pierwszy w serii mamy ścierać się nie z szeregowymi bojownikami, a z prawdziwą armią - pojawią się czołgi, niebezpieczne konwoje i duża licza wrogów do ubicia.

Obrazy techgame

Far Cry 6 - data premiery

Ubisoft pokazał również pierwszy trailer produkcji, który na chwilę przed samym wydarzeniem zdążył wycieknąć. Deweloperzy zaznaczają, że bardzo istotne w fabule będą relacje dyktatora ze swoim 13-letnim synem, Diego. Wedle niektórych internetowych teorii konspiracyjnych, może się okazać, że mały Diego to tak naprawdę znany z Far Cry 3 Vaas Montenegro, jednak nie zostało to w żaden sposób potwierdzone przez Ubisoft. WIemy nastomiast, że premiera produkcji wyznaczona została na 18 lutego 2021 roku, a Far Cry 6 trafi na PC, Xbox Series X i PlayStation 5 oraz streamingowe Google Stadia. Poinformowano jednocześnie, że wersja PC Far Cry 6 nie trafi na Steam, a wyłącznie na Uplay i Epic Games Store. Pamiętajmy jednak, że każda gra Ubisoftu kupiona u zewnętrznego dystrybutora i tak wymaga aktywacji poprzez Uplay.

Obrazy techgame

Następny artykuł