Techgame.pl
Screen z noworocznego eventu Fortnite w 2019 roku

youtube.com/Laim/kadr z filmu https://www.youtube.com/watch?v=28TBsCyfRTE

Pierwsze szczegóły wydarzenia sylwestrowego w Fortnite. Będzie się działo

27 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Łukasz Kopciński

Udostępnij:

Fortnite przyzwyczaił graczy do celebrowania Nowego Roku. Najwyraźniej specyficzny 2020 rok w tej kwestii nie przyniósł zmiany. W sieci pojawiły się pierwsze przecieki odnośnie formy świętowania już za 4 dni.

  • Fortnite szykuje się na wejście w 2021 rok

  • Zalogowanie się 31 grudnia przed północą, pozwoli wziąć udział we wspólnym świętowaniu

  • Wyciek informacji dał nam obraz tego, co przyozdobi niebo

  • Sporej części wieloletnich graczy podane przecieki nie usatysfakcjonowały

Wydarzenia Fortnite towarzyszące przywitaniu nowego roku kalendarzowego są już standardem. Podobnie ich forma, co nuży już niektórych graczy, zniechęcając do logowania się specjalnie w terminie świętowania.

Więcej tego samego

Noworoczne eventy Fortnite to po prostu pokaz fajerwerków na growym niebie. Wypisana na nim zostaje w takiej wystrzałowej formie nowa data. W poprzednich latach imprezowego klimatu dodawała także dyskotekowa kula.

Mogą pojawić się też okolicznościowe przedmioty. W ubiegłym roku wydarzenia uświetniły odpowiednio zaprojektowane skórki broni.

Przecieki dotyczące najbliższej celebracji Nowego Roku nie zapowiadają znaczących zmian. Dokładniej rzecz ujmując, póki co nie zanosi się na żadne modyfikacje. Esencją ponownie powinny być fajerwerki, a na niebie zapewne ze szczeliny wyłoni się kula.

Informacje te oparte są o media społecznościowe i fora. Podał je na swoim Twitterze między innymi użytkownik InTheShade - Fortnite Leaks.

Fortnite ściąga faworytów geeków

Aby utrzymywać zainteresowanie ogromnej bazy graczy, twórcy Fortnite regularnie dorzucają nową zawartość. Zawierane są też umowy z innymi firmami, które sprowadzają do świata gry kultowe elementy popkulturowe.

Fenomen Fortnite jest na tyle powszechny, że studia filmowe zgadzają się na ekskluzywne emisje zwiastunów czy klipów w ramach plenerowego kina gry. Co więcej, emitowano też pełne filmy Christophera Nolana w ramach promocji tegorocznego Tenet, którego zwiastun również debiutował w produkcji Epica.

Oczywiście umowy zawierane są także odnośnie grywalnej zawartości. Po mapie biegają zatem bohaterowie kojarzeni z uniwersów Marvela, Star Wars, DC, Halo, God of War, The Walking Dead czy też zapierający dech w piersiach John Wick.

W ten sposób Fortnite urozmaica doznania starych wyjadaczy, a przy tym wabi uwagę nowych. Grywalność, popularność i trafione ruchy marketingowe zaowocowały bazą użytkowników liczącą ponad 350 milionów. To z kolei gwarantuje ogromny sukces finansowy, otwierając furtkę do kolejnych licznych crossoverów.

Niedawno podejmowaliśmy zresztą temat nowości na licencji Marvela. Ucieszyły one głównie fanów żeńskiej wersji Kapitan Marvel, zwolenników Czarnej Pantery oraz chyba najmniej licznego grona entuzjastów Taskmastera.

Ten ostatni będzie jednak rywalem Czarnej Wdowy w jej solowym filmie, dlatego chęć umieszczenia go przez przedsiębiorstwa jest zrozumiała. Pojawił się też jako jeden z czarnych charakterów w grach Marvel's Spider-Man i Marvel Avengers. Tymczasem w kolejce czeka już strój Green Arrow inspirowany jego wcieleniem z serialu Arrow.

Łukasz Kopciński

Redaktor portalu Techgame. Licencjat Zarządzania informacją, student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wcześniej redagował między innymi w PC Centre. Dumny posiadacz gamingowego peceta, PlayStation 4 i New Nintendo 3DS. Ostatnio próbujący także nowego wymiaru grania za sprawą gogli PS VR.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >