Grafika koncepcyjna GG.
Źródło: Materiały prasowe

Gadu-Gadu sprzedaje numery. Za niektóre trzeba zapłacić naprawdę duże pieniądze

Początki ogólnodostępnego Internetu w Polsce na przełomie lat XX i XXI wieku są źródłem wielu nostalgicznych wspomnień. Jednym z nich z całą pewnością jest popularny w tamtych czasach, polski komunikator Gadu-Gadu.

Okazuje się, że GG cały czas istnieje i dalej prowadzi poważne biznesy. Oprócz standardowego “mercha”, czyli kubków, koszulek i tym podobnych gadżetów z charakterystycznym słoneczkiem, właściciele sprzedają również złote numery, które wycenione są naprawdę imponująco.

Złoty numer, czyli co?

Tłumacząc najprościej, złote numery to takie ciągi cyfr, które łatwo zapamiętać. W zależności od złożoności takiego numeru i liczby cyfr, które się na niego składają można mówić też o srebrnych i diamentowych numerach. Tego typu ciągi cyfr wykorzystywane są głównie przez firmy usługowe, którym zależy na tym, aby ich numer został w łatwy sposób zapamiętany, przez co klient chętniej będzie korzystał z usług właśnie tej firmy. Najczęściej tego typu numery wykupują restauracje, sieci taksówkarskie oraz operatorzy telekomunikacyjni.

Biznes na GG

Gadu-Gadu czasy świetności ma już zdecydowanie za sobą. W czasach, w których komunikację internetową w zasadzie zmonopolizował Mark Zuckerberg (do Facebooka należą takie komunikatory, jak Messenger, WhatsApp, Threads, Instagram), polski komunikator nie ma za bardzo mocy, aby przynajmniej lokalnie konkurować. Patrząc jednak na ofertę sklepu GG, biznes reklamowy musi się tam kręcić całkiem nieźle.

Kup numer na GG za tysiąc złotych

Najtańsze numery, które można kupić w sklepie GG zaczynają się od stosunkowo niewielkich kwot (chociaż mając w pamięci, że chodzi o praktycznie martwy komunikator, to ciężko mówić o niewielkich kwotach) pokroju 100 zł. Za tę cenę kupimy numer pięciocyfrowy. Za 500 zł kupimy numer dziewięciocyfrowy służący do usługi GG Phone. W tym samym przedziale cenowym kupimy również bardziej tradycyjne numery czterocyfrowe. Prawdziwa gratka dla biznesmenów zaczyna się przy numerach trzycyfrowych, które kosztują od 600 do nawet 1000 złotych. Za najwyższą kwotę możemy stać się posiadaczami luksusowego numeru 160, 510 czy chociażby 930.

Następny artykuł