Techgame.pl
Praey for the Gods kadr z gameplayu

youtube.com/IGN/kadr z filmu

Praey for the Gods: gameplay walki z ogromnym bossem. PS5 z kolejnym mocnym tytułem

23 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Wszyscy dawni posiadacze PS2 z pewnością pamiętają kultowe Shadow of the Colossus. Grę, której esencją były walki z gigantycznymi przeciwnikami, kilkakrotnie większymi od bohatera. Duchowym spadkobiercą dawnych kolosów jest Praey for the God

  • Gameplay Praey for the Gods z konsoli PS5

  • Gra jest duchowym spadkobiercą Shadow of the Colossus z 2005 roku

  • Debiutancki tytuł studia No Matter ukaże się w I kwartale 2021 roku

Już na starcie wielu z Was może zaboleć w oczy sam tytuł produkcji. W końcu słowo „praey” wygląda jak poprawne „prey” zapisane z literówką. Niestety jest to celowy zabieg, do którego zostali zmuszeni twórcy gry. Pierwotnie tytuł nazywał się Prey for the Gods, jednakże Bethesda postanowiła zastrzec sobie słowo „prey”, tym samym zmuszając No Matter do modyfikacji.

Gameplay Praey for the Gods na PS5

Debiutancka produkcja studia No Matter jest już dostępna na PC w trybie Early Access. W pierwszym kwartale 2021 roku ma się pojawić na konsolach Xbox One, PS4 oraz, jak się właśnie okazało, PS5. Pierwszy gameplay z konsoli nowej generacji został właśnie udostępniony przez twórców gry.

Wideo ukazuje nam walkę z jednym z olbrzymich bossów, których napotkamy podczas wędrówki po mroźnym świecie Praey for the Gods. W grze wcielamy się w młodą dziewczynę, która została wysłana w świat celem odkrycia przyczyn wiecznej zimy, która zapanowała w przedstawionej krainie.

Praey for the Gods mocnym atutem PS5

Produkcja studia No Matter zapowiada się naprawdę dobrze, co potwierdzają ci, którzy skorzystali z możliwości ogrania tytułu w trybie Early Access. Tytuł cechuje się świetnym klimatem i angażującym systemem walki. Fabuła również ma stać na bardzo przyzwoitym poziomie.

Jako że obecnie ma ukazać się jedynie na PlayStation 5 (mowa oczywiście o nowej generacji), może być poważnym argumentem za wyborem właśnie tej konsoli. Zwłaszcza dla fanów dawnego Shadow of the Colossus. Twórcy zapewniają, że gra pojawi się również na Xbox Series, jednak nastąpi to znacznie później. Konkretnej daty nie podano.

Gameplay niczym z Horizon Zero Dawn

Oglądając opublikowany przez twórców gameplay z Praey for the Gods, trudno uniknąć skojarzeń z wieloma produkcjami, jednakże jednym z najmocniejszych odniesień wydaje się być to, które łączy produkcję z Horizon Zero Down. Już sam fakt, że kierujemy postacią kobiecą o rudych włosach i futrzastych elementach ubioru daje takie wrażenie.

Poza tym sposób poruszania się bohaterki przypomina nieco sposób, w jaki przemierzała świat i walczyła Aloy. Mimo że gra została okrzyknięta spadkobiercą Shadow of the Colossus (czemu trudno odmówić racji), to fani Horizon Zero Down również powinni się świetnie odnaleźć w świecie Praey for the Gods.

Gra zadebiutuje na konsolach już w pierwszym kwartale 2021 roku, co jest kolejnym dowodem na to, że początek nadchodzącego roku będzie naprawdę gorącym okresem dla branży gamingowej. Jednakże jeśli nie chcecie czekać tych kilku miesięcy, zawsze można skorzystać z PC-towego Early Access.

Gabriela Sicińska

Redaktor portalu Techgame, od lat związana z Radiem Aktywnym, gdzie wydawała audycję o grach video. Dawniej pracowała w branży IT jako tester urządzeń i oprogramowania. Od zawsze na czasie z grami i nowinkami astronomicznymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >