Bill Gates w fartuchu w kuchni.
Źródło: YouTube

Bill Gates w zupełnie nowej roli. Świetna przemiana miliardera [wideo]

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
2 Września 2020

Bill Gates w ostatnim czasie wzbudza wiele emocji. Bardzo duży procent społeczności zaczął go w ostatnim czasie utożsamiać ze wszystkim co złe na naszej planecie. Nie będziemy oceniać czy słusznie, ale w nowym wydaniu miliarder prezentuje się niezwykle uroczo.

Z okazji 90. urodzin swojego przyjaciela Warrena Buffetta, Bill Gates postanowił na chwilę porzucić garnitur biznesmena i wcielił się w rolę... cukiernika! W końcu dziewięćdziesiąte urodziny obchodzi się tylko raz, a tort musi się na nich znaleźć obowiązkowo.

Przyjaźń miliarderów

Bill Gates i Warren Buffett przyjaźnią się od lat. 30 sierpnia “Mędrzec z Omaha” świętował swoje 90 urodziny. Z tej okazji Bill Gates przygotował mu kilka niespodzianek, między innymi wyliczył, ile trwa przyjaźń między dwójką miliarderów. Okazuje się, że Bill i Warren przyjaźnią się już od 10 649 dni. Wtedy właśnie mężczyźni po raz pierwszy się poznali, a przyjaźń rozkwitła. Co więcej, Gates przyznał, że w swoim biurze ma telefon, na którym w szybkim wybieraniu zapisane są jedynie dwa numery, pierwszy do swojej żony, Melindy, drugi właśnie do Warrena Buffetta.
Przyjaźń między tą dwójką potęgowana jest podobnymi wartościami charakteryzującymi obydwu mężczyzn. Zarówno Gates, jak i Buffett, bardzo mocno angażują się w organizacje charytatywne. Warren Buffett przyznał, że po jego śmierci 99% jego majątku zostanie przekazanych na cele dobroczynne. Obecnie Buffett wspiera cele charytatywne głównie za sprawą fundacji Melindy i Billa Gatesów (The Gates Foundation). Łącznie akcje, które ofiaruje Buffett opiewają na kwotę 37 miliardów dolarów.

Twarz diabła sprzed 7000 lat. Niesamowite odkrycie polskich naukowcówTwarz diabła sprzed 7000 lat. Niesamowite odkrycie polskich naukowcówCzytaj dalej

Dla Bill Gatesa przyjaźń jest najważniejsza

Bill Gates opublikował na swoim blogu specjalną notkę z okazji urodzin swojego przyjaciela. Podkreślił w niej, że jedną z rzeczy, których się nauczył od Warrena Buffeta jesto fakt, że w życiu najważniejszą wartością jest przyjaźń. Gates przytoczył również sytuację, w której obydwaj mężczyźni rozmawiali z pewnym studentem. Buffett powiedział wtedy, że “Poruszamy się w kierunku, w którym idą nasi przyjaciele. Ważne jest więc, aby przyjaźnić się z ludźmi, którzy nas inspirują, od których możemy się uczyć i samoulepszać”. Gates dodał, że “przyjaciele będą nas kształtować przez całe życie”.

Jak potężny był huragan Laura? Odwrócił bieg rzeki w TeksasieJak potężny był huragan Laura? Odwrócił bieg rzeki w TeksasieCzytaj dalej

Miliarder w roli kucharza [wideo]

Bill Gates postanowił uczcić urodziny swojego przyjaciela przygotowując mu imponujący tort. Na swoim kanale na YouTube wstawił film, na którym pokazuje, jak go upiec. Co prawda sprawnie zrobiony montaż sugeruje, że w przygotowywaniach słodkości Gates mógł otrzymać drobną pomoc, co nie zmienia faktu, że sam film jest niezwykle uroczy i pokazuje, że nieważne, ile się ma pieniędzy, najlepsze prezenty, to te, w które wkładamy własne serce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jak potężny był huragan Laura? Odwrócił bieg rzeki w Teksasie
  2. We wrześniu czeka nas niezwykła pełnia Księżyca. Wiemy, kiedy ją obserwować
  3. Tragedia amerykańskiego wywiadu. Nie potrafią wysłać szpiegowskiego satelity na orbitę
  4. Polacy masowo wycofują pieniądze z banków. Co się dzieje? Konta internetowe pustoszeją

Następny artykuł