Techgame.pl
gog.com logo serwisu

gog.com

GOG wprowadził nową politykę zwrotów, która brzmi zbyt pięknie

27 Lutego 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Internetowa platforma dystrybucji cyfrowej Good Old Games wprowadziła właśnie zmiany w regulaminie. Dotyczą one zwrotów, których domagać się możemy o wiele łatwiej niż na Steam.

GOG jest trochę takim niejawnym konkurentem Steama - choć platforma ma w swoich zasobach nowe gry, ogólna wizja skupia się też na umożliwieniu użytkownikom łatwego dostępu do klasycznych tytułów dostosowanych do dzisiejszych maszyn. Polski serwis wielokrotnie zaskakiwał promocjami, darmowymi produkcjami i nowymi grami w ofercie (ostatnio choćby Blade Runner z 1997 roku, polecam!). Teraz zmian doczekaliśmy się w regulaminie i dotyczą one zwrotów kupionych pozycji. 

Good Old Refund

GOG miał wcześniej możliwość zwrotu kupionej gry, jednak zasady na jakich to działało były wybitnie ograniczone. Gra nie mogła zostać przedtem ani odpalona ani nawet ściągnięta, co prowadziło do małej użyteczności tej funkcji. W porównaniu z takim choćby Steam, który pozwala na 2 godziny gry zanim złożymy wniosek o zwrot, nie prezentowało się to najlepiej. Doczekaliśmy się wielkich zmian w tej kwestii. Tak wielkich, że wręcz stosunkowo nieprawdopodobnych...

Zwroty przyjmujemy... zawsze!

GOG pozwolił właśnie użytkownikom na złożenie prośby o zwrot niezależnie od tego czy w grę graliśmy i ile w nią graliśmy w ciągu 30 dni od zakupu. Wow, prawda? Niby tak, ale pamiętajmy, że praktycznie każdą grę da się przejść w ciągu miesiąca. Z tego względu niepokoi nadmierne korzystanie z tej funkcji - w końcu każdy będzie mógł grę przejść, a potem złożyć wniosek o zwrot pieniędzy. GOG zastrzega: "Ufamy, że dokonujesz świadomych oraz przemyślanych decyzji zakupowych i że korzystać będziesz z naszej zaktualizowanej, dobrowolnej polityki zwrotów tylko, jeśli coś nie będzie działać tak, jak tego oczekujesz. Z tego względu nie ma limitów, ale w zamian zastrzegamy sobie prawo odmowy zwrotu w poszczególnych przypadkach". Oznacza to, że każda sprawa będzie analizowana osobno i nie będzie możliwości zwrotu ukończonej gry - przynajmniej w teorii. Niemniej jest to bardzo miła zmiana, dzięki której źle działające gry, które staraliśmy się godzinami doprowadzić do porządku nie okażą się wyrzucaniem pieniędzy w błoto. GOG zwrotów dokonuje w formie środków na wewnętrzne konto serwisu albo (w przeciwieństwie do Steam) na konto bankowe.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >