Techgame.pl
Telefon trzymany w dłoni pokazujący pingwina na tle mieszkania w aplikacji AR

Youtube.com/9to5Google/Kadr z filmu https://www.youtube.com/watch?v=SD3V47BX9fU

Świetna funkcja Google. Możesz popatrzeć na wyszukiwane zwierzęta w AR

15 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Łukasz Kopciński

Udostępnij:

Google pozwala na wirtualne umieszczenie zwierzaka w domu. Wykorzystując urządzenie z funkcją rozszerzonej rzeczywistości i wyszukiwarkę Google można przywołać jedno z kilkudziesięciu zwierząt. Nie poczujemy co prawda, jak stworzenia brykają się o nasze n

  • Google poszerza swoje wirtualne zoo

  • Dodano 50 nowych stworzeń do wyświetlenia w AR

  • W salonie można umieścić kotka, pieska lub żyrafę i to bez obawy o sufit

Google prezentuje idealne rozwiązanie dla alergików, którzy, choć na chwilę chcieliby mieć futerkowca w domu. W porządku, idealne nie jest, bo to tylko imitacja stworzonek, natomiast to zawsze coś.

Kici, kici, kici...

Początkowo, na próbę, dostępnych było niewiele zwierzątek. Amerykański gigant z Kalifornii właśnie dodał kolejnych 50 do animowanego animalowego katalogu. Czy wyszukasz je wszystkie?

W celu zobaczenia w 3D wybranego zwierzątka wśród listy wyników powinniśmy natrafić na ramkę głoszącą: "Zobacz z bliska naturalnej wielkości". Przy niej widnieje przycisk "Wyświetl w 3D".

Nie będziemy tutaj przytaczać każdego stworzenia z osobna, ale przekażemy, iż spodziewać się można przedstawicieli zarówno domowych, jak i dzikich lądowych, ryb oraz ptaków. W ramach tych grup zobaczyć można kocie drapieżniki, kucyka, żyrafę, pingwina, ośmiornicę i tak dalej. Jest więc w czym wybierać.

AR coraz powszechniejsze

W możliwościach rozszerzonej rzeczywistości Google doskonale odnajdą się gracze Pokemon Go, którzy z taką technologią mogli już obcować, łapiąc kieszonkowe stworki. Tych prawdziwych zwierzątek nie można jednak łapać, trzymać w malutkiej kulistej klatce oraz zmuszać do bratobójczych walk.

Użytkownikom musi zatem wystarczyć popatrzenie na stworzonka i mizianie co najwyżej ekranu. Dostępną interakcją jest przesuwanie zwierząt na inne miejsce, a także powiększanie do absurdalnych rozmiarów.

Podobna technologia gości w naszych smartfonach od lat, choć nie każde urządzenie ją obsłuży. Dzięki AR  mamy jednak dostęp do szeregu nowoczesnych narzędzi - możemy zainstalować choćby aplikacje pozwalające na sprawdzenie danego koloru ścian w naszym pokoju czy ułożenie nowych mebli. 

Jest to także ciekawa sprawa dla ludzi, którzy wychowują pociechy, a nie mają w okolicy zoo. Może to być frajda dla najmłodszych, dająca lepsze wyobrażenie o naturze, ale i technologii. Zwierzątka znajdować możemy poprzez przeglądarkę lub aplikację Google. Wyszukiwarka rozpoznaje polskie słownictwo, także spokojnie da się rozglądać za kotem, a nie catem.

Stosunkowo nowe telefony spokojnie powinny podołać

Opcja nie jest dostępna na komputerach. Zwierzęta ożywione zostaną jedynie za sprawą urządzeń mobilnych o określonej specyfikacji.

Do sprowadzenia do naszego otoczenia wirtualnego zwierzaka wymagany jest smartfon z iOS 11, bądź Androidem 7 lub nowszymi. Ponadto musi obsługiwać ARCore. Jeżeli ktoś nie ma pewności, czy sprzęt spełnia wymagania, bogatą listę właściwych urządzeń znaleźć można w tym miejscu.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >