Google Play Pass subskrypcja abonament
Źródło: Google

Subskrypcja gier na smartfony dostępna w kolejnych krajach. Google Play Pass się rozwija

Artur ŁokietekArtur Łokietek
15 Lipca 2020

Choć "Netflixów" dla graczy jest coraz więcej, fani produkcji mobilnych nie doczekali się jeszcze swojego odpowiednika. Sklep Play jednak wprowadził już taką ofertę, ale niedostępną poza granicami USA. Okazuje się, że Google Play Pass się rozwija i wchodzi na nowe rynki.

O ile niektóre formy subskrypcji nie są jakoś przesadnie opłacalne, o tyle comiesięczny dostęp do wszystkich gier ze Sklepu Play jawi się jako świetny pomysł dla fanów mobilnego gamingu.

Subskrypcje dla graczy

Formy subskrypcji różnych produktów bądź usług są na świecie coraz bardziej popularne (wiedzieliście, że w USA możecie wykupić comiesięczny abonament sosów do grilla? No, to teraz juz wiecie!). Taka forma, zapewne rozreklamowana przez popularny serwis streamingowy Netflix przekłada się często na większa opłacalność. W końcu Origin Access dla gier nie tylko od EA czy PlayStation Plus dla posiadaczy konsol Sony cieszą się rosnącą popularnością, szczególnie, że same gry są coraz droższe. Co jednak, gdy w gry przycinamy głównie na przystankach czy na przerwie w pracy?

Google nie radzi sobie z zajmowaniem RAMu przez Chrome. Nadchodzą kolejne problemyGoogle nie radzi sobie z zajmowaniem RAMu przez Chrome. Nadchodzą kolejne problemyCzytaj dalej

Coś dla fanów mobilnego gamingu

Google również zaoferowało subskrypcyjną usługę dla fanów grania na smarfonach. Nazywa się ona Google Play Pass i oferuje comiesięczny dostęp do setek gier i aplikacji w pełnych wersjach, pozbawionych reklam. Problem jednak był jeden, ale zasadniczy - w Polsce nie dało się z tego korzystać. W zasadzie to nigdzie nie było to dostępne, poza USA. Wychodzi jednak na to, że usługa się rozwija i trafia do kolejnych krajów,ale... nie do Polski. Liczymy jednak, że i u nas uda się wprowadzić ten pomysł.

FunKey S to miniaturowa konsola o zaskakującej specyfikacji. Zagrasz na niej w klasyczne tytułyFunKey S to miniaturowa konsola o zaskakującej specyfikacji. Zagrasz na niej w klasyczne tytułyCzytaj dalej

Mobilna subskrypcja nie w Polsce

Lista krajów, do których trafiło Google Play Pass prezentuje się następująco:

 • Australia
 • Kanada
 • Francja
 • Niemcy
 • Irlandia
 • Włochy
 • Nowa Zelandia
 • Hiszpania
 • Wielka Brytania

Google oferuje miesięczny, darmowy okres próbny. Potem miesięcznie płacić trzeba 4,99 dolarów, jednak można się ofertą dzielić z aż pięcioma osobami. Oznacza to, że realnie zapłacimy nawet około 50 centów za miesiąc. Chyba, że wolimy płatności roczne - w takim wypadku to koszt 29,99 dolarów.

Zobacz także:

 1. Hearthstone: Scholomance Academy - zwiastun i data premiery
 2. Ukryta wiadomość w plikach Valoranta. Riot ma poczucie humoru
 3. Hyper Scape: darmowe battle royale od Ubisoftu. Już można zagrać w betę
 4. Devolver Direct 2020: Devolverland Expo to darmowy FPS będący "symulatorem marketingu". Firma nadal zaskakujeNastępny artykuł