Techgame.pl
tłumacz google smartfon

blog.google

Google wprowadziło rewolucyjną funkcję w swoim Tłumaczu

18 Marca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Tłumacz Google, będący obiektem drwin i żartów okazuje się coraz poważniejszym narzędziem. Google wprowadziło do niego rewolucyjną funkcję, która może zmienić wszelkie kontakty z obcokrajowcami.

Tłumacz Google to, mimo wszystko, niezastąpione narzędzie nie tylko w kontaktach z innymi, ale też w zwykłym przeglądaniu internetu. Odrobił więcej zadań domowych z angielskiego niż przeciętny korepetytor, a teraz doczekał się rewolucyjnej funkcji.

Tłumacz Google w kieszeni

Tłumacz Google to obiekt memów, drwin i żartów starych niemalże jak sama usługa. Oczywiście, nie jest to w żadnym razie narzędzie idealne, ale jego zastosowanie jest na tyle szerokie, że i tak używany jest przez naprawdę sporą liczbę internautów do różnych celów. Samo narzędzie zawiera w sobie prawie wszystkie używane aktualnie języki świata, dzięki czemu dla niektórych okazuje się jedynym sposobem komunikacji. Ma swoje wady, takie jak nie rozumienie kontekstu, koślawe i zbyt dosłowne tłumaczenie czy zwykłe błędy stylistyczne, ale zazwyczaj działa na tyle dobrze, że pozwala wyłuskać samo sedno informacji. Google wprowadziło do niego właśnie przełomową technologię, która odpowiednio rozwinięta może na zawsze zmnienić kontakty z obcokrajowcami!

Tłumacz symultaniczny

Google dodało możliwość tłumaczenia symultanicznego do swojego narzędzia. Polega ona na tłumaczeniu w czasie rzeczywistym tego, co wypowiadane jest przez daną osobę. Najlepsze jest to, że funkcja dostępna jest w wersji aplikacji mobilnej! Oznacza to, że w kieszeni możemy mieć tłumacza, który w każdej sytuacji jest zdolny do pomocy przy kontaktach z obcokrajowcami. Choć Google tłumaczy, że na razie lepiej jest, aby wyłącznie jedna osoba naraz mówiła do urządzenia, to mamy nadzieję, że w przyszłości zostanie to poprawione. Na razie funkcja dostępna jest wyłącznie w języku angielskim, francuskim, rosyjskim, niemieckim, hindi, portugalskim, hiszpańskim i tajskim, więc polscy użytkownicy zostali nieco pominięci, ale zapewne w niedługim czasie się to zmieni.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >