Techgame.pl
Fragment zwiastuna Gamer Girl. Blondynka siedzi w fotelu i streamuje.

YouTube

Gamer Girl nadchodzi. Sony i Microsoft wycofują reklamy kontrowersyjnej gry

18 Lipca 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Zwiastun eksperymentalnej gry Gamer Girl wzbudził wśród odbiorców ogromne kontrowersje. Reklamy ze swoich kanałów wycofał już Microsoft oraz Sony.

W grze Gamer Girl wcielimy się w rolę moderatora kanału popularnej streamerki.

Ciekawy pomysł...

Gamer Girl ma opowiadać historię dosyć popularnej streamerki o pseudnimie ABICAKE99, która bez sprzętu do streamowania nie rusza się nawet do łazienki. W pewnym momencie wplątuje się w dziwną intrygę i od tego momentu fabuła przyspiesza. Nie rozwiązania scenariuszowe są tu jednak najważniejsze. Cała gra jest stworzona w technice FMV, mamy więc do czynienia z prawdziwymi aktorami oraz lokacjami, a sama gra polega na podejmowaniu od czasu do czasu kluczowych dla rozwoju fabuły decyzji.

…ale kontrowersje ciekawsze

To co jednak spowodowało najwięcej hałasu naokoło Gamer Girl, to zwiastun zapowiadający grę. Ze względu na charakterystykę widzimy w nim praktycznie cały czas główną bohaterkę, która na każdym ujęciu ma znacząco odsłonięty dekolt. Odbiorcy zarzucają twórcom również stygmatyzowanie kobiet grających w gry i streamujących. Ze zwiastuna wynika, że bohaterka wszystkie decyzje, nieważne jak poważne, podejmuje wspólnie ze swoimi widzami, nie grzeszy inteligencją. Te wszystkie zarzuty sprawiły, że między innymi Sony i Microsoft po początkowym udostępnieniu zwiastunów gry w swoich mediach społecznościowych, wycofały się z tej promocji.

Niespodziewany zwrot akcji

Za gre odpowiedzialne jest studio Wales Interactive. Co ciekawe bohaterką, którą widzimy na zwiastunie, to jednocześnie reżyserka całej produkcji. A twórcy gry bronią się, że zwiastun został stworzony w taki sposób, aby wzbudzić świadomość wśród toksycznej społeczności serwisów streamingowych, które często nie zdają sobie sprawy z siły własnych komentarzy i tego jak wpływają one na zdrowie psychiczne streamerów i streamerek.

Podobne artykuły

Logo Xbox

Gry

Jak grać w chmurze dzięki Xbox Game Pass?

Czytaj więcej >
Monster Slayer

Gry

Premiera nowego Wiedźmina tuż za rogiem. Co wiemy o The Witcher: Monster Slayer?

Czytaj więcej >
Netflix

Gry

Netflix wchodzi w świat gamingu? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
Wildstar

Gry

Gry, które umarły. Pamiętacie te tytuły MMORPG?

Czytaj więcej >
Heroes of might and Magic 3

Gry

Nieśmiertelne gry. Nadal w nie gramy pomimo upływu lat

Czytaj więcej >
Deathloop

Gry

5 najciekawszych tytułów z tegorocznego State of Play. Premiery tuż za rogiem!

Czytaj więcej >