World of Warcraft: Shadowlands
Źródło: Materiały prasowe

Trzęsienie ziemi w Blizzard. Firma przełożyła najważniejszą premierę roku

Kuba WielochKuba Wieloch
2 Października 2020

Firma Blizzard Entertainment podjęła niespodziewaną decyzję. Amerykanie postanowili przełożyć premierę najnowszego dodatku do gry online World of Warcraft. Okazuje się, że studio miało ogromne problemy z ukończeniem produktu i data premiery 27 października 2020 roku jest już przeszłością.

Mamy do czynienia z sytuacją niezwykła i bezprecedensową. Activision Blizzard przełożyło premierę World of Warcraft: Shadowlands. Spora część graczy spekulowała na ten temat już od miesiąca na forum społecznościowym Reddit. Głównie ze względu na to, że gracze nie byli zadowoleni ze stanu Bety do najnowszej odsłony kultowego MMORPG. Ciężko się im dziwić, w szczególności, że obecny dodatek (Battle for Azeroth) zdecydowanie nie należy do udanych, a jeśli Blizzard chce odzyskać dobrą twarz po aferach i niezbyt udanych tytułach, to gra musi być dopieszczona do granic możliwości.

Zaskakująca decyzja Blizzard Entertainment

Studio swoją decyzję ogłosiło na oficjalnej stronie gry w postaci notki. Możemy się z niej dowiedzieć, że gigantyczny wpływ na problemy z utrzymaniem oryginalnej daty premiery ma pandemia konrowirusa, która zmusza twórców produkcji do pracy zdalnej. Poniżej możecie przeczytać fragment oficjalnego komunikatu, przetłumaczony na język polski:

Oficjalne oświadczenie

Chciałbym Was poinformować, że postanowiliśmy przełożyć premierę Shadwolands na końcową część roku – proces wyznaczania nowej daty premiery wciąż trwa, uważamy, że stosownym jest poinformowanie Was o tej zmianie tak szybko, jak to było to możliwe. Była to niezwykle ciężka decyzja dla naszego zespołu i chcielibyśmy bardzo, abyście dostali już dodatek w swoje ręce, gotowy do gry – ale niestety, uważamy, że jest to decyzja dobra dla gry – i dla was graczy. […]

Blizzard jest w pełni zaangażowany w jakość swoich produktów. Uważamy, że Shadowlands będzie czymś wyjątkowym i słyszeliśmy od Wielu z was podobne opinie. Potrzebujemy dodatkowego czasu, aby mieć pewność, że Shadowlands osiągnie oczekiwany przez nas potencjał. […]
Dziękujemy Wam za wsparcie i Waszą pasję, jak i również za bezustanną pomoc i feedback przy procesie tworzenie naszej gry.
Zobaczymy się wkrótce w Shadowlands,
John Hight, Executive Producer of World of Warcraft

Kiedy premiera?

Jak zapewne się domyślacie, do tej pory nie ogłoszono nowej daty premiery gry. Według optymistów prawdopodobny staje się koniec listopada, pesymiści, czy też realiści uważają, że gra zostanie wypuszczona przed końcem grudnia. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać.

Następny artykuł