Madden NFL 21
Źródło: Bleeding Cool

Premiera Madden NFL 21 przełożona. EA reaguje na protesty w Stanach Zjednoczonych

Krystian MowelKrystian Mowel
1 Czerwca 2020

Najnowsza gra od Electronic Arts o tematyce futbolu amerykańskiego, nosząca nazwę Madden NFL 21 miała oficjalnie zadebiutować 1 czerwca 2020 roku. Neistety, z uwagi na falę protestów w Stanach Zjednoczonych, związanych ze śmiercią George’a Floyda.

Zmiana planów zmusiła wielu producentów do zmiany swoich planów. Jednym z nich jest firma Electronic Arts, która zdecydowała, iż „to nie czas na gry”.

Madden NFL 21 – na kiedy przełożono premierę gry?

Miłośnicy futbolu amerykańskiego będą musieli jeszcze poczekać na produkcję Electronic Arts. Dotychczas twórcy gry nie potwierdzili nowej daty premiery, jednak przypuszcza się, iż zostanie ona zaprezentowana podczas eventu EA Play Live 2020. Wydaje się, że może to wpłynąć negatywnie na przychody z gry, jednak w obecnej sytuacji producent zaznacza, że to nie przychody są najważniejsze, a wsparcie dla osób czarnoskórych.

Branża gamingowa reaguje na protesty

Electronic Arts to nie jedyna firma z branży gamingowej i technologicznej, która otwarcie okazała swoje wsparcie protestującym i walczącym o równość rasową. Dramatyczna sytuacja w Stanach Zjednoczonych skupiła uwagę największych korporacji, które planują podjąć konkretne działania, zmierzające do naprawy sytuacji w USA. Do tych firm należą między innymi: Sony, Microsoft, Warner Bros., Amazon, Naughty Dog, Marvel, Bethesda oraz Riot Games.

Następny artykuł