WRC
Źródło: iGameNews.com

Codemasters odkupuje licencję na wyścigi WRC

Krystian MowelKrystian Mowel
3 Czerwca 2020

Studio Codemasters podpisało aż pięcioletni kontrakt na tworzenie gier opartych o tematykę Rajdowych Mistrzostw Świata od 2023 roku. Tym samym prawo przejdzie z rąk Big Ben Interactive w ręce brytyjskiej korporacji, która przewodzi na rynku gier wyścigowych.

Codemaster posiada już prawa do tworzenia gier Formuły 1, Colin McRae Rally oraz serii DiRT, w tym DiRT Rally.

Codemasters przejmuje WRC od 2023

Licencja jeszcze przez najbliższe trzy lata będzie przysługiwać jej aktualnemu właścicielowi, francuskiej firmie Big Ben Interactive. Może to wpłynąć na znaczące obniżenie jakości produkcji, co zostanie spowodowane nieuniknioną utratą licencji na tworzenie kolejnych części gry. Codemasters z pewnością będą chcieli wykorzystać ten fakt, przez co możemy spodziewać się, iż ich pierwsza odsłona gry WRC może być przełomowa.

Brytyjska wytwórnia już zaczęła prace

Co ciekawe, wiele źródeł podaje informacje, jakoby Codemasters już podzieliło swój zespół na mniejsze grupy, które będą przydzielone do konkretnych projektów. Prawdopodobnie został stworzony specjalny zespół, który ma zająć się serią DiRT. Oznacza to, że pozostała część pracowników będzie zajmowała się zupełnie innym projektem, co nie umknęło ekspertom. Według pogłosek, mają oni już rozpocząć pracę nad nową grą WRC.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Długi gameplay z Diablo IV. Blizzard wraca do korzeni
  2. PlayStation 5 jednak w 2021 roku? Sony usuwa zbliżoną datę premiery z oficjalnej strony
  3. I to się nazywa marketing. Polska firma stworzy "symulator pandemii"
  4. Samsung Odyssey G7 – gamingowy monitor z zakrzywionym ekranem

Następny artykuł