Red Dead Redemption
Źródło: Twitter

Red Dead Redemption otrzyma remake w 2021 roku? Plotki o odświeżeniu gry

Krystian MowelKrystian Mowel
3 Czerwca 2020

Odsunięcie prac nad GTA 6 przez Rockstar Games wzbudziło wiele dyskusji wśród fanów wytwórni. Najpopularniejsza gra amerykańskiego producenta ma rzekoma pojawić się dopiero za kilka lat. Internauci zaczęli zastanawiać się, czym studio Rockstar zajmie się teraz.

Jedną z najczęściej pojawiających się plotek była ta dotycząca Red Dead Redemption. Fani uznali, iż gra powinna otrzymać odświeżenie, które wzbogaciłoby rozgrywkę.

Powrót plotek o remake’u RDR

Informacje sugerujące, iż pierwsze część serii otrzyma remake nasiliły się w lipcu ubiegłego roku. Produkcja miała otrzymać między innymi zwiększony świat oraz odziedziczyć niektóre rozwiązania, które zostały wykorzystane w Red Dead Redemption 2. Teraz plotki odżyły i sugerują, iż oficjalne ogłoszenie decyzji Rockstar Games ma mieć miejsce jeszcze w tym roku.

Remake Red Dead Redemption – kiedy?

Premiera remake’u ma zadebiutować na początku 2021 roku i trafi na Xboxa Series X, PlayStation 5 oraz PC. Odświeżona produkcja ma wykorzystywać silnik RDR2, który wpłynie między innymi na poprawienie fizyki gry. Zgodnie z informacjami możemy mieć do czynienia z całkowitym remake’m pierwszej edycji. Dotychczas Rockstar nie udzielił żadnej informacji na ten temat, ale wydaje się, że to tylko kwestia czasu.

Następny artykuł