PGA TOUR 2K21
Źródło: www.golfchannel.com

2K Games zapowiada PGA TOUR 2K21 - rozbudowany symulator golfa

Krystian MowelKrystian Mowel
8 Maja 2020

2K Games to firma, która zasłynęła głównie z tworzenia najbardziej rozbudowanego symulatora koszykówki. NBA 2K całkowicie zdominowało rynek gier sportowych w Stanach Zjednoczonych, a i w Europie ma mnóstwo zwolenników. Czy PGA TOUR 2K21 okaże się hitem na miarę serii NBA 2K?

Wydaje się, że 2K Games ma wszelkie predyspozycje do tego, aby całkowicie zdetronizować Electronic Arts i przejąć miano najlepszego twórcy gier sportowych. Brakuje do tego jeszcze wiele, ale amerykańska firma zmierza w dobrym kierunku, chociaż małymi krokami. Wyraźnie możemy zauważyć, że ich głównym celem jest rynek amerykański.

PGA TOUR 2K21 asem w rękawie 2K Games

O ile golf nie jest aż tak popularnym sportem w naszym kraju, tak w Stanach Zjednoczonych wbrew przeciwnie. Wciąż jest to jednak sport dla bardziej zamożnych, jednakże wydaje się że pojawia się znacząca tendencja spadająca, jeśli chodzi o ceny wynajmu pola czy sprzętu do golfa. 2K Games chce wykorzystać fakt, iż golf zyskuje na popularności i budzi coraz większe zainteresowanie. Ponadto, na scenie gier komputerowych brakuje poważnego symulatora z tej dziedziny sportu, co pozwoli 2K na łatwe opanowanie rynku.

2K Games liderem rynku gier sportowych?

Amerykański twórca gier nie jest jeszcze w stanie wygrać rywalizację z EA Sports i zdetronizować Fifę, ale wydaje się, że może mieć ku temu ogromne predyspozycje w przyszłości. Widać, iż firma coraz śmielej rozwija swoje gry i stara się uderzać w różnego rodzaju sportu – od WWE do NFL. Więcej szczegółów na temat PGA TOUR 2K21 poznamy 14 maja.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. The Sims 4: Eko życie. Electronic Arts ogłasza nowy dodatek do gry
  2. Xbox Game Pass odświeża swoją ofertę - Red Dead Redemption 2, DayZ oraz Fantasy IX wśród nowości
  3. Nowy zwiastun The Last of Us 2. Naughty Dog potwierdza datę premiery gry
  4. Jest oficjalna zapowiedź Mortal Kombat 11 : Aftermath. Kiedy premiera?
Następny artykuł