Far Cry 6
Źródło: PushSquare

Miejsce akcji Far Cry 6 poza Stanami Zjednoczonymi? Ubisoft zaskakuje

Krystian MowelKrystian Mowel
10 Czerwca 2020

Fani serii Far Cry prawdopodobnie wreszcie otrzymają to, o co tak długo proszą. Bardzo możliwe, że fabuła kolejnej, szóstej już części gry zostanie przeniesiona poza Stany Zjednoczone. Najnowsza strzelanka Ubisoftu ma więc nawiązywać do Far Cry 3, przynajmniej egzotyczną scenerią.

Gracze mają już dość przekoloryzowanej scenerii Stanów Zjednoczonych. Tak wyglądała zarówno czwarta, jak i piąta część gry. Tym razem możliwa jest zmiana scenerii.

Zmiana scenerii jest konieczna

Far Cry 5, czyli ostatnia produkcja tej serii Ubisoftu przedstawiała bardzo ciekawą historię z wieloma wątkami fabularnymi. Niestety, sceneria gry to czysta kalka z poprzednich wersji, których akcja toczyła się głównie na terenie Stanów Zjednoczonych. Graczom przejadło się ciągłe poruszanie po fikcyjnym miasteczku Hope County i zapragnęli zmiany. Wydaje się, że ich życzenia wreszcie się spełnią, gdyż akcja najnowszej części prawdopodobnie będzie miała miejsce w bardziej malowniczym i egzotycznym miejscu.

Far Cry 6 – data premiery


Ubisoft w najbliższym czasie ma jeszcze kilka gier do zaprezentowania, stąd bliższa data Far Cry 6 nie jest jeszcze znana. W kolejce przed FC6 stoją takie produkcja jak Assasin’s Creed: Valhalla czy Watch Dogs: Legion. Przypuszcza się, że nowy Far Cry powinien pojawić się jeszcze przez konferencją zaplanowaną na kwiecień 2021 roku. Możliwy powrót do malowniczych stron z całą pewnością przypomni graczom Far Cry 3, gdzie dane im było zwiedzanie bezludnych wysp i rajskich lasów.

Następny artykuł