Xbox Series X
Źródło: Twitter

Gry bez ekranów ładowania na Xbox Series X. Microsoft chce wyprzedzić Sony

Krystian MowelKrystian Mowel
12 Czerwca 2020

Do premiery Xboxa Series X pozostaje jeszcze kilka miesięcy, mimo to co chwile dowiadujemy się nowych informacji na temat podzespołów urządzenia i innych smaczków. Jednym z nich podzielił się zespół programistów studia Codemasters, który jest pełen podziwu dla możliwości nowej konsoli Microsoftu.

Twórcy gier wyścigowych zapowiedzieli, że najnowsza odsłona serii gier Dirt nie będzie posiadała ekranów ładowania.

Codemasters podziwia dysk Xboxa Series X


Dyrektor Techniczny studia Codemasters, David Springate zaznaczył, że nowa generacja konsol otwiera przed producentami gier nowe możliwości, nigdy wcześniej niespotykane. Uważa, iż ich produkcja Dirt 5 będzie czymś zupełnie nowym i zaskakującym, gdyż po raz pierwszy uda się stworzyć tytuł bez żadnych ekranów ładowania. Sam Springate przyznał, że dysk SSD Xboxa Series X zupełnie różni się od dysku komputera.


PlayStation 5 jednak szybsze?


David Springate z pewnością będzie miał wielu przeciwników w ocenie tego, czy dysk Xboxa Series X będzie szybszy od tego, który ma być wykorzystany w PlayStation 5. Szef Epic Games już wcześniej zaznaczał, że to właśnie konsola Sony będzie zdecydowanie szybsza, nie tylko od konsoli Microsoftu, ale również wszystkich komputerów gamingowych. Oznaczałoby to całkowitą zmianę, gdyż to zawsze konsole starały się dogonić komputery osobiste. Tym razem sytuacja może wyglądać całkowicie inaczej.

Następny artykuł