Techgame.pl
Call of Duty: Warzone

strona producenta

Call of Duty walczy z cheaterami - obowiązkowa weryfikacja SMS

14 Maja 2020

Autor tekstu:

Krystian Mowel

Udostępnij:

Call of Duty: Warzone w ostatnich miesiącach cieszy się ogromną popularnością. A tam gdzie wielu graczy, tam też dużo oszustów, który starają się popsuć zabawę innym graczom. Activision chce temu przeciwdziałać i wprowadza do trybu Battle Ro

Cheaterzy obecni są w świecie gamingowym praktycznie w każdej produkcji zezwalającej na tryb rozgrywki online. Zdecydowanie częściej spotkamy ich jednak na PC, ze względu na zamkniętość systemów konsolowych Xboxa oraz PlayStation.

Cheatowanie psuje rozgrywkę uczciwym graczom


Niestety, pomimo iż producenci gier starają się zabezpieczać rozgrywkę w swojej produkcji przed dostępem do łatwego stworzenia oprogramowania umożliwiającego oszukiwanie, to hakerzy zawsze znajdą jakiś sposób. Zjawisko wykorzystywania tego oprogramowania jest niezwykle częste w przypadku produkcji free-2-play, czyli tych dostępnych całkowicie za darmo. Tyczy się to między innymi Apex Legends, Fortnite i CoD: Warzone również.

Activision ma pomysł na cheaterów


Infinity Ward jest studiem, które odpowiada za Call of Duty: Modern Warfare oraz bezpośrednio powiązany z tą produkcją tryb Battle Royale – CoD: Warzone. Wspólnie z wydawcą gry, firmą Activision postanowili wprowadzić nowy system zabezpieczeń. Mowa tu o dwuetapowej weryfikacji SMS-owej, która ma pomóc ograniczyć zarówno kradzieże kont innych graczy, jak również wgrywanie cheatów. Oczywiście, dla chcącego nic trudnego i wystarczy, że dana osoba kupi nowy starter z przypisanym numerem. Mimo tego, Activision ma nadzieję że w taki sposób zniechęci chociaż cześć oszustów.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >