Call of Duty: Warzone
Źródło: strona producenta

Call of Duty walczy z cheaterami - obowiązkowa weryfikacja SMS

Krystian MowelKrystian Mowel
14 Maja 2020

Call of Duty: Warzone w ostatnich miesiącach cieszy się ogromną popularnością. A tam gdzie wielu graczy, tam też dużo oszustów, który starają się popsuć zabawę innym graczom. Activision chce temu przeciwdziałać i wprowadza do trybu Battle Royale dwuetapową weryfikację SMS.

Cheaterzy obecni są w świecie gamingowym praktycznie w każdej produkcji zezwalającej na tryb rozgrywki online. Zdecydowanie częściej spotkamy ich jednak na PC, ze względu na zamkniętość systemów konsolowych Xboxa oraz PlayStation.

Cheatowanie psuje rozgrywkę uczciwym graczom

Niestety, pomimo iż producenci gier starają się zabezpieczać rozgrywkę w swojej produkcji przed dostępem do łatwego stworzenia oprogramowania umożliwiającego oszukiwanie, to hakerzy zawsze znajdą jakiś sposób. Zjawisko wykorzystywania tego oprogramowania jest niezwykle częste w przypadku produkcji free-2-play, czyli tych dostępnych całkowicie za darmo. Tyczy się to między innymi Apex Legends, Fortnite i CoD: Warzone również.

Activision ma pomysł na cheaterów

Infinity Ward jest studiem, które odpowiada za Call of Duty: Modern Warfare oraz bezpośrednio powiązany z tą produkcją tryb Battle Royale – CoD: Warzone. Wspólnie z wydawcą gry, firmą Activision postanowili wprowadzić nowy system zabezpieczeń. Mowa tu o dwuetapowej weryfikacji SMS-owej, która ma pomóc ograniczyć zarówno kradzieże kont innych graczy, jak również wgrywanie cheatów. Oczywiście, dla chcącego nic trudnego i wystarczy, że dana osoba kupi nowy starter z przypisanym numerem. Mimo tego, Activision ma nadzieję że w taki sposób zniechęci chociaż cześć oszustów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pierwszy zwiastun z gry F1 2020!
  2. Fallout 76 za darmo przez weekend - przetestuj zanim kupisz
  3. FIFA 20 za 15 zł miesięcznie dzięki EA Access
  4. NBA 2K20 od dzisiaj w zaskakujących cenach na Xbox i PS4 - mniej niż 20 zł!
Następny artykuł