CS:GO
Źródło: Steam.com

Nowa aktualizacja do CS:GO! Ucieszy graczy ze słabszym sprzętem

Krystian MowelKrystian Mowel
14 Maja 2020

Tej nocy Valve wypuściło najnowszą aktualizację do gry Counter-Strike: Global Offensive. Zajmuje ona aż 21 GB i wprowadza wersję beta, która została przygotowana dla graczy ze słabszym sprzętem. Od teraz ilość ich FPS znacząco wzrośnie!

Update pojawił się całkowicie niespodziewanie, ale wersja beta jest już całkowicie kompatybilna z publicznymi serwerami, wobec czego śmiało można rozpoczynać rozgrywkę na nowym patchu.

Aktualizacja CS:GO

Nowy update ma wpłynąć na przyjemność rozgrywki szczególnie graczy ze słbaszymi maszynami. Valve postarało się, aby możliwe stało się osiąganie większej ilości FPS nawet na komputerach starszych, lub nieprzystosowanych do grania. Wszystko za pomocą wprowadzonych zmian w teksturach, dzięki którym gracze uzyskają większą liczbę wyświetlanych klatek na sekundę. Aby pobrać nowy patch wystarczy przejść do ustawień gry na Steamie i w zakładce „Beta” zaznaczyć wersję „texture_streaming”beta”.

Cała lista zmian wprowadzonych przez Valve

  • Zoptymalizowano generowanie tekstur przez nadanie teksturom kompozytowym wyższego priorytetu w przypadku modeli, które już zostały zrenderowane.
  • Dodano pamięć podręczną dla wejść do optymalizacji generowania kompozytów dla sekwencji podobnych zadań.
  • Możliwe jest więcej asynchronicznych zapytań na każdy cykl ładowania tekstur, dzięki czemu na niektórych systemach tekstury są ładowane zdecydowanie szybciej.
  • Dodano eksperymentalną opcję graficzną „strumieniowanie tekstur”. Pozwala ona odłożyć na później ładowanie tekstur o bardzo dużych rozdzielczościach, aż do momentu, w którym muszą zostać załadowane. Potencjalnie ma to zaoszczędzić pamięci karty graficznej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szef Epic Games: PS5 zostawi w tyle najlepsze komputery PC
  2. Szykują się duże zmiany w rozgrywce CS:GO. Poznaliśmy nowości silnika Source 2
  3. Fallout 76 za darmo przez weekend - przetestuj zanim kupisz
  4. Tak będą wyglądały gry nowej generacji. Unreal Engine 5 został zaprezentowany
Następny artykuł