Minecraft
Źródło: Twitter

Minecraft bije rekordy! 200 milionów sprzedanych kopii gry

Krystian MowelKrystian Mowel
19 Maja 2020

Gdy stworzona w 2011 roku gra wychodziła na rynek nikt nie przypuszczał, że stanie się ona fenomenem na skalę światową. Przez trzy pierwsze lata Mojang sprzedał blisko 50 mln kopii gry. Prawdziwy przełom nastąpił jednak w 2014 roku, gdy Microsoft kupił Minecrafta i całe studio Mojang. Od tego czasu ilość sprzedanych egzemplarzy wzrósł do 200 mln!

Jak się okazało, ruch giganta z Redmond był przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, na którym skorzystały obie strony. Wówczas Microsoft wyłożył na stół 2,5 mld dolarów!

Minecraft wraca do łask podczas epidemii

Minecraft przeżywa aktualnie swoją kolejną młodość. Według informacji Microsoftu w grę miesięcznie bawi się aż 126 milionów osób. Wpływ na tak duży wzrost zainteresowania produkcją Mojang ma przede wszystkim epidemia koronawirusa. Tylko w kwietniu odnotowano 25-procentowy wzrost liczby graczy i aż 40-procentowy wzrost odbytych sesji online. Warto dodać, iż gra jest wciąż uznawana za niebywały trend w serwisie YouTube, gdzie w 2019 roku stała się najpopularniejszym materiałem dla gamerów.

Co dalej z Minecraftem?

Ciężko jest przewidzieć, jak długo Minecraft będzie uznawany za interesujący tytuł. Wydaje się jednak, że odpowiednia polityka dokonywania nowych aktualizacji i zmian w gameplayu pozwala twórcom myśleć, iż minecraftowy trend szybko się nie skończy. Dodatkowo, już za chwilę ma pojawić się Minecraft Dungeons, czyli nowa wersja gry, stawiająca w większym stopniu na przygodowy aspekt. Niewykluczone, że Minecraft zyska jeszcze większą liczbę graczy!

Następny artykuł