Techgame.pl
Minecraft

Twitter

Minecraft bije rekordy! 200 milionów sprzedanych kopii gry

19 Maja 2020

Autor tekstu:

Krystian Mowel

Udostępnij:

Gdy stworzona w 2011 roku gra wychodziła na rynek nikt nie przypuszczał, że stanie się ona fenomenem na skalę światową. Przez trzy pierwsze lata Mojang sprzedał blisko 50 mln kopii gry. Prawdziwy przełom nastąpił jednak w 2014 roku, gdy Microsoft kupił Mi

Jak się okazało, ruch giganta z Redmond był przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, na którym skorzystały obie strony. Wówczas Microsoft wyłożył na stół 2,5 mld dolarów!

Minecraft wraca do łask podczas epidemii


Minecraft przeżywa aktualnie swoją kolejną młodość. Według informacji Microsoftu w grę miesięcznie bawi się aż 126 milionów osób. Wpływ na tak duży wzrost zainteresowania produkcją Mojang ma przede wszystkim epidemia koronawirusa. Tylko w kwietniu odnotowano 25-procentowy wzrost liczby graczy i aż 40-procentowy wzrost odbytych sesji online. Warto dodać, iż gra jest wciąż uznawana za niebywały trend w serwisie YouTube, gdzie w 2019 roku stała się najpopularniejszym materiałem dla gamerów.

Co dalej z Minecraftem?


Ciężko jest przewidzieć, jak długo Minecraft będzie uznawany za interesujący tytuł. Wydaje się jednak, że odpowiednia polityka dokonywania nowych aktualizacji i zmian w gameplayu pozwala twórcom myśleć, iż minecraftowy trend szybko się nie skończy. Dodatkowo, już za chwilę ma pojawić się Minecraft Dungeons, czyli nowa wersja gry, stawiająca w większym stopniu na przygodowy aspekt. Niewykluczone, że Minecraft zyska jeszcze większą liczbę graczy!

Podobne artykuły

Logo Xbox

Gry

Jak grać w chmurze dzięki Xbox Game Pass?

Czytaj więcej >
Monster Slayer

Gry

Premiera nowego Wiedźmina tuż za rogiem. Co wiemy o The Witcher: Monster Slayer?

Czytaj więcej >
Netflix

Gry

Netflix wchodzi w świat gamingu? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
Wildstar

Gry

Gry, które umarły. Pamiętacie te tytuły MMORPG?

Czytaj więcej >
Heroes of might and Magic 3

Gry

Nieśmiertelne gry. Nadal w nie gramy pomimo upływu lat

Czytaj więcej >
Deathloop

Gry

5 najciekawszych tytułów z tegorocznego State of Play. Premiery tuż za rogiem!

Czytaj więcej >