Techgame.pl
The Last of Us Part II

Vice

The Last of Us Part II zakazane na Bliskim Wschodzie

27 Maja 2020

Autor tekstu:

Krystian Mowel

Udostępnij:

Wszystko wskazuje na to, że gracze w Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie będą mogli zagrać w jedną z najbardziej oczekiwanych gier tego roku – The Last of Us Part II. Wszystko przez treści seksualne i homoseksualizm.

 Nie podano oficjalnych powodów usunięcia The Last of Us w tych krajach, jednak łatwo można się domyślić, iż chodzi o złamanie zasad religii.

Treści seksualne


Użytkownik Reddita – Ghostechtu, skontaktował się z PlayStation, aby dowiedzieć się dlaczego gra została usunięta ze sklepu w Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Niestety, nie otrzymał on żadnej odpowiedzi od suportu, jednak łatwo domyślić się, iż chodziło o treści seksualne, a w szczególności o homoseksualizm. Przypomnijmy, iż oba kraje należą do bardzo konserwatywnych i taka tematyka jest omijana szerokim łukiem, a czasami wręcz zakazywana.

The Last of Us Part II zakazane, ale Ghost of Tsushima juz nie


Najdziwniejszy w tej sytuacji jest fakt, iż jeszcze kilka tygodni temu gra The Last of Us Part II była niezwykle intensywnie promowana w Arabii i pojawiało się wiele materiałów z fabuły czy też rozgrywki. Aktualnie wszystkie linki wygasły i nie można znaleźć żadnego materiału o tej tematyce. Ghost of Tsushima, który ma mieć premierę zaledwie miesiąc po produkcji Naughty Dog jest normalnie dostępny w PlayStation Store na Bliskim Wschodzie.

Krystian Mowel

Doświadczony copywriter i dziennikarz na wielu mniejszych portalach internetowych. Fanatyk angielskiej piłki, koszykówki zza oceanu i jazdy na rowerze fixed bike. Zarażony grą na konsolach – szczególnie seriami Fify i NBA2K. Miłośnik dobrego gotowania i podróżowania.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >