The Last of Us Part II
Źródło: Vice

The Last of Us Part II zakazane na Bliskim Wschodzie

Krystian MowelKrystian Mowel
27 Maja 2020

Wszystko wskazuje na to, że gracze w Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie będą mogli zagrać w jedną z najbardziej oczekiwanych gier tego roku – The Last of Us Part II. Wszystko przez treści seksualne i homoseksualizm.

Nie podano oficjalnych powodów usunięcia The Last of Us w tych krajach, jednak łatwo można się domyślić, iż chodzi o złamanie zasad religii.

Treści seksualne

Użytkownik Reddita – Ghostechtu, skontaktował się z PlayStation, aby dowiedzieć się dlaczego gra została usunięta ze sklepu w Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Niestety, nie otrzymał on żadnej odpowiedzi od suportu, jednak łatwo domyślić się, iż chodziło o treści seksualne, a w szczególności o homoseksualizm. Przypomnijmy, iż oba kraje należą do bardzo konserwatywnych i taka tematyka jest omijana szerokim łukiem, a czasami wręcz zakazywana.

The Last of Us Part II zakazane, ale Ghost of Tsushima juz nie

Najdziwniejszy w tej sytuacji jest fakt, iż jeszcze kilka tygodni temu gra The Last of Us Part II była niezwykle intensywnie promowana w Arabii i pojawiało się wiele materiałów z fabuły czy też rozgrywki. Aktualnie wszystkie linki wygasły i nie można znaleźć żadnego materiału o tej tematyce. Ghost of Tsushima, który ma mieć premierę zaledwie miesiąc po produkcji Naughty Dog jest normalnie dostępny w PlayStation Store na Bliskim Wschodzie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pamiętacie Kapitana Tsubasę? Już w sierpniu wcielimy się w jego rolę w grze wideo!
  2. Pokémon Go skorzysta z funkcji najlepszych smartfonów i wprowadza nowości
  3. Czerwcowe Games with Gold ujawnione – Microsoft prezentuje darmowe gry
  4. Minecraft Dungeons - pierwsze wrażenia z gry
Następny artykuł