Fragment prezentacji zmodowanej wersji gry GTA San Andreas.
Źródło: YouTube

GTA San Andreas na silniku Unreal Engine 4. Gra zyskała drugą młodość

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
14 Lipca 2020

Ostatnio informowaliśmy o tym, że pewien moder stworzył łatkę do gry STALKER: Cień Czarnobyla na silniku Unreal Engine 4. Teraz podobnego update’u doczekała się legendarna część Grand Theft Auto, czyli San Andreas.

Scena moderska lubi wracać do klasycznych gier sprzed kilkunastu lat. Silnik graficzny Unreal Engine 4 daje bardzo duże możliwości wszystkim, którzy lubią grzebać w kodzie.

Zmiany są ogromne

Za aktualizację odpowiada trójka przyjaciół z Ameryki Południowej (z Argentyny, Chile i Kolumbii). Postanowili oni przenieść na nowszy silnik graficzny jedną z najpopularniejszych część GTA, czyli San Andreas. Pomimo tego, że prace są dalekie od ukończenia, to efekty robią ogromne wrażenie.

Tak gra prezentowała się w zeszłym roku:
Brak wideo, przepraszamy

A tak prezentuje się w najnowszej wersji:
Brak wideo, przepraszamy

Rok pracy, a to dopiero początek

Twórcy update’u podpisują się jako ArcadiaSquad. Wszystkie zmiany, które wprowadzają w swoim modzie publikują na kanale YouTube. Pierwsze testy wersji beta opublikowane zostały jeszcze w 2019 roku, aktualna wersja wygląda jednak dużo lepiej. Twórcy moda informują, że nie dadzą rady zrobić pełnego remaku gry. Mapę modują hobbystycznie, a wkład pracy w odnowienie całej reszty elementów rozgrywki jest po prostu zbyt duży. Istnieje jednak również inna grupa fanów GTA: San Andreas, która również używa silnika Unreal Engine 4 do odświeżenia ulubionej gry.

Następny artykuł