gta
Źródło: Steam

GTA 6 może być mniejszą grą niż sądzi każdy z nas

Artur ŁokietekArtur Łokietek
16 Kwietnia 2020

Jason Schreier donosi kolejne rewelacje dotyczące nowej odsłony kultowej serii od Rockstar. Gra podobno jest na początkowym etapie prac. Co ciekawe, deweloperzy planują stworzyć grę o "średniej" wielkości, a nie tak ogromny i bogaty tytuł jak choćby Red Dead Redemption 2. Wszystko to, aby poprawić atmosferę pracy w firmie.

Jason Schreier, redaktor magazynu Kotaku jest w ostatnim czasie niemal nieomylny. Tym bardziej zaskakują więc nowe plotki o kolejnej części serii Grand Theft Auto.

GTA 6 będzie mniejsze

Przede wszystkim redaktor zaznacza, że Rockstar Games pracują nad grą "średniej" wielkości. Tytuł i tak ma być bogaty w zawartość i możliwości, jednak nie będzie to skala rodem z Red Dead Redemption 2, a bardziej ograniczona produkcja. Takie rewelacje zaskakują fanów, bo wszyscy przywykli, że Rockstar każdym kolejnym tytułem podnosi poprzeczkę. Tym razem GTA 6 ma być mniejsze od porzedniczki, ale i stopniowo rozwijane, tak jak choćby moduł GTA Online, w którym w dalszym czasie pojawiają się nowe aktulizacje wprowadzające dużo nowości. Taki wydawanie gry w "częściach" ma pomóc deweloperom. Tzw. "crunch" o którym słyszy się coraz więcej to styl pracy w którym deweloperzy pod koniec produkcji ostro gonią się z czasem, aby wyrobić się z premierą. W ten sposób przed premierą RDR 2 deweloperzy przepracowali 100 godzin w ciągu zaledwie tygodnia. Wielu z nich postanowiło odejść z pracy, gdyż nie wyrabiali z presją.

Crunch w Rockstar

Crunch w studiach gamingowych nie jest niczym nowym, gdyż słyszeliśmy o nim wielokrotnie, a ostatnio temat powrócil przy okazji The Last of Us Part II, gdy deweloperzy otwarcie przyznają się do siedzenia po godzinach w biurze, jednak uważają to "za taki styl pracy". Zdaniem Schreiera nowa polityka pracy w Rockstar przyniosła pozytywne skutki - wielu pracowników postanowiło zostać na swoich stanowiskach. Być może dzięki temu, mimo, że GTA 6 będzie mniejsze od poprzedniczki, twórcy zostaną odciążeni, a my regularnie wzbogacani w nową zawartość. Schreier informuje, że nowa odsłona popularnego cyklu jest dopiero na początku prac, dlatego nie liczymy niestety na rychłą zapowiedź.

Zobacz także:

  1. Elon Musk stanie przed sądem za przekazywanie nieprawdziwych informacji
  2. Czy pandemii wirusa można było uniknąć? Dyplomaci informowali o niebezpieczeństwie już dwa lata temu
  3. Apple kompletnie oszalało. Kółka do Maca Pro kosztują tyle co porządny komputer
  4. Apple to główna marka wykorzystywana w popularnym oszustwie internetowymNastępny artykuł