Techgame.pl
gta

Steam

GTA 6 może być mniejszą grą niż sądzi każdy z nas

16 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Jason Schreier donosi kolejne rewelacje dotyczące nowej odsłony kultowej serii od Rockstar. Gra podobno jest na początkowym etapie prac. Co ciekawe, deweloperzy planują stworzyć grę o "średniej" wielkości, a nie tak ogromny i bogaty tytuł jak ch

Jason Schreier, redaktor magazynu Kotaku jest w ostatnim czasie niemal nieomylny. Tym bardziej zaskakują więc nowe plotki o kolejnej części serii Grand Theft Auto.

GTA 6 będzie mniejsze

Przede wszystkim redaktor zaznacza, że Rockstar Games pracują nad grą "średniej" wielkości. Tytuł i tak ma być bogaty w zawartość i możliwości, jednak nie będzie to skala rodem z Red Dead Redemption 2, a bardziej ograniczona produkcja. Takie rewelacje zaskakują fanów, bo wszyscy przywykli, że Rockstar każdym kolejnym tytułem podnosi poprzeczkę. Tym razem GTA 6 ma być mniejsze od porzedniczki, ale i stopniowo rozwijane, tak jak choćby moduł GTA Online, w którym w dalszym czasie pojawiają się nowe aktulizacje wprowadzające dużo nowości. Taki wydawanie gry w "częściach" ma pomóc deweloperom. Tzw. "crunch" o którym słyszy się coraz więcej to styl pracy w którym deweloperzy pod koniec produkcji ostro gonią się z czasem, aby wyrobić się z premierą. W ten sposób przed premierą RDR 2 deweloperzy przepracowali 100 godzin w ciągu zaledwie tygodnia. Wielu z nich postanowiło odejść z pracy, gdyż nie wyrabiali z presją.

Crunch w Rockstar

Crunch w studiach gamingowych nie jest niczym nowym, gdyż słyszeliśmy o nim wielokrotnie, a ostatnio temat powrócil przy okazji The Last of Us Part II, gdy deweloperzy otwarcie przyznają się do siedzenia po godzinach w biurze, jednak uważają to "za taki styl pracy". Zdaniem Schreiera nowa polityka pracy w Rockstar przyniosła pozytywne skutki - wielu pracowników postanowiło zostać na swoich stanowiskach. Być może dzięki temu, mimo, że GTA 6 będzie mniejsze od poprzedniczki, twórcy zostaną odciążeni, a my regularnie wzbogacani w nową zawartość. Schreier informuje, że nowa odsłona popularnego cyklu jest dopiero na początku prac, dlatego nie liczymy niestety na rychłą zapowiedź.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >