Screen zachodzącego Słońca nad wyspą Cayo Perico w GTA Online
Źródło: Rockstar Games - wideo - https://youtu.be/bUIpeD0tA8g

GTA V dostanie największą w historii aktualizację. Pojawi się zupełnie nowa mapa

Łukasz KopcińskiŁukasz Kopciński
21 Listopada 2020

Spece z Rockstar Games kontynuują prace nad sieciowym aspektem GTA V. Na święta mamy dostać coś wyjątkowego. Ponoć nigdy wcześniej ilość dorzuconych atrakcji nie była tak duża.

Przed graczami mają otworzyć się połacie zupełnie nowego terenu w postaci wyspy narkotykowego barona. Użytkownicy GTA V zadrą z kryminalną szychą, infiltrując jej własność.

Worek nowości do GTA V od Rockstara

Łatwo nie będzie, bowiem reputacja grubej ryby w przemyśle narkotykowym nie wzięła się z niczego. Jeżeli uda się ominąć zabezpieczenia, nagroda ma być warta świeczki.

Na szczęśliwców czekają góry pieniędzy, cennych kulturowych arcydzieł oraz materiałów obciążających konkurencję. Sposób przeprowadzenia akcji - zupełnie dowolny. Planem jest wyjść z niej cało.

  1. Najstarsze żyjące zwierzęta na świecie. Zamrożone przetrwały 40 tys. lat, naukowcy są zaskoczeni
  2. Najszybszy syrop z buraka, bez wyciskania i bałaganu. Stawi czoła przeziębieniu i sezonowemu osłabieniu, a przy okazji wybornie smakuje
  3. Oferty, na które Polacy czekają cały rok. Gigantyczne przeceny w Lidlu, sprzęt elektroniczny kupimy za "grosze"

Możemy się spodziewać nowych wehikułów, elementów uzbrojenia, a także atrakcyjnych miejscówek. W wir wydarzeń rzucimy się, słuchając urozmaiconej playlisty, zawierającej ponad setkę świeżych utworów!

Do wielkiego skoku przystąpimy sami lub ramię w ramię z maksymalnie trójką pomocników. Więcej szczegółów dopiero poznamy. Na razie muszą nam wystarczyć lakoniczne, ogólnikowe wyrażenia.

Wszystko fajnie, ale co z GTA VI

Niektórzy mogą czuć się rozczarowani, że znowu dostajemy zawartość do trybu online. Innych zawiedzie fakt, iż ów aktualizacja może się pokrywać z wcześniejszymi spekulacjami o szóstej odsłonie inspirowanej Narcos.

Być może narkotykowe przecieki miały w sobie ziarenko prawdy, ale nie chodziło o projektowanie pełnoprawnej kontynuacji. Możliwe, że treść plotek zgadzała się, ale tyczyła GTA Online.

Znajdą się tacy, którzy na wiadomość o rozszerzeniu będą kręcili nosem. Jeśli natomiast ktoś do dzisiaj z przyjemnością rozbija się po Los Santos i okolicach, to pewnie i taki powiew świeżości przyjmie z aprobatą.

Trudno byłoby uwierzyć, że Rockstar nie skupia się jeszcze na poważnie na szóstej odsłonie kultowejserii. Po prostu pracuje nieśpiesznym tempem. To jedni z najlepszych w swoim fachu, a przyjęty model pracy sprawdzał się niemal bez pudła.

Wypada pogodzić się z tym, że kolejne produkcje ukazują się w znacznych odstępach czasowych. Późniejsza jakość wynagradza przecież czas oczekiwania. Z kolei pomiędzy kolejnymi premierami deweloperzy pragną czerpać zyski z trybów online.

Premiera opisywanego The Cayo Perico Heist zaplanowana jest na 15 grudnia. Aktualizacja jest darmowa dla wszystkich posiadaczy podstawowej wersji gry.

Następny artykuł